KrajRegionŚwiat

Nadmierna dezynfekcja rąk na plaży może być niebezpieczna! Eksperci ostrzegają

Nadmierne używanie niektórych substancji na słońcu może prowadzić do poparzeń skóry – twierdzą cytowani przez hiszpańskie media eksperci.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

W związku z pandemią koronawirusa na plażach w Hiszpanii powszechne stały się dozowniki ze środkami do dezynfekcji dłoni. Eksperci twierdzą, że nadmierne używanie niektórych substancji na słońcu może prowadzić do poparzeń skóry.

Środki dezynfekujące na bazie alkoholu w połączeniu z intensywnym światłem słonecznym, na które podatny jest plażowicz, mogą prowadzić do nadmiernego opalenia skóry lub jej poparzenia.

Hiszpańska dermatolog wyjaśniła, że zagrożenie wynikające z używania żeli hydroalkoholowych wynika z faktu, że ich użytkownicy kierują się fałszywym przeświadczeniem, że zawarte w nich substancje szybko wyparowują – czytamy w RMF24.pl

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

17 czerwca ruszają loty z Katowice Airport. Pyrzowice wznawiają połączenia, ale w reżimie sanitarnym [WIDEO]

Koronawirus w natarciu! 19 osób na kwarantannie w Kurii Katowickiej, Gliwice zamykają wydział UM!

Katowice: Basen w dzielnicy Burowiec oficjalnie otwarty! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close