AlarmRegionWiadomość dnia

Nagły spadek zakażeń koronawirusem na Śląsku! To nie przypadek! [KORONAWIRUS 9.06.2020]

Jest prawie 200 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, ale zaledwie 11 nowych przypadków COVID-19 na Śląsku! To nie pomyłka służb sanitarnych.

 

 

Zobacz także: Kopalnie na Śląsku zamknięte na 3 tygodnie przez koronawirus

-Mamy 195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (80), łódzkiego (45), małopolskiego (17), wielkopolskiego (13), śląskiego (11), podkarpackiego (11), dolnośląskiego (8), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4) i lubuskiego (1) poinformowało we wtorek, 9 czerwca popołudniu Ministerstwo Zdrowia.

Dlaczego kolejny wynik zakażeń w regionie jest tak niski? Taki nagły spadek liczby zakażeń koronawirusem w regionie to nie przypadek. Służby przebadały już większość wymazów od górników z kopalni JSW – Bzie oraz Zofiówka. To, że 9 czerwca w popołudniowej fali wyników będzie zaledwie kilkanaście nowych przypadków – zapowiedział na briefingu wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Zaznaczył jednak, że wciąż trwające badania przesiewowe górników oraz ich rodzin mogą spowodować w najbliższych dniach kolejny wzrost w statystykach.

Niestety. Mamy za to nagły wzrost liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa w województwie śląskim. W najnowszym raporcie są informacje aż o 10 zgonach osób zakażonych koronawirusem.

-Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 56-K powiat cieszyński, 69-K, 80-M, 94-K, 64-M Racibórz, 81-K Rybnik, 83-K, 67-M Tychy, 64-K, 81-M Cieszyn, 54-M Warszawa, 83-M, 97-K Bolesławiecpoinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Po uwzględnieniu najnowszych danych, liczba zakażonych koronawirusem wynosi już w całej Polsce 27 560 osób. 1 183 osoby zmarły.

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostra sytuacja z koronawirusem na Śląsku! 12 kopalni zamkniętych [PEŁNA LISTA] Coraz więcej zakażonych!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Kaniów wygląda jak po bitwie! Mieszkańcy i służby sprzątają zniszczenia po trąbie powietrznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Nagły spadek zakażeń koronawirusem na Śląsku! To nie przypadek! [KORONAWIRUS 9.06.2020]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close