KrajRegionWiadomość dnia

Nauka przez 3 dni w Katowicach. 25 stycznia rusza Śląski Festiwal Nauki!

Ponad 150 stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki. 25 stycznia w Katowicach rozpocznie się Śląski Festiwal Nauki. Będzie to jego czwarta edycja.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Na Festiwalu Nauki możemy zobaczyć nie powiem, że wszystkie ale większość odwiedzi jakich nauka udziela na pytanie o to co to jest rzeczywistość a to jest bardzo rzadka sytuacja ponieważ nawet jak wybieramy szkoły czy studia, to się profilujemy, wybieramy kierunki, a tu możemy zobaczyć nie tylko uniwersytet w całym jego repertuarze dyscyplin, ale też wiele innych uczelni, które wspólnie ten festiwal realizują – mówi prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Na odwiedzających festiwal będzie czekać sześć obszarów wiedzy – w tym nauki ścisłe, przyrodnicze, techniczne, humanistyczno-społeczne, medycyna i zdrowie oraz sztuka, sport, a także debiutująca w ramach ŚFN strefa elektromobilności.

-Mamy bardzo dużo, bo 27 stanowisk w których będziemy pokazywali kawałek historii z muzeum historii, będziemy pokazywać nowoczesność. Będzie przywieziony stół anatomiczny każdy uczestnik, który będzie zainteresowany będzie mógł wejść w głąb ciała, przejechać palcem, zobaczyć jak wyglądają naczynia, nerwy czy narząd, który chciał zobaczyć – mówi prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Nauka przez 3 dni w Katowicach. 25 stycznia rusza Śląski Festiwal Nauki!
Nauka przez 3 dni w Katowicach. 25 stycznia rusza Śląski Festiwal Nauki!

W czasie tego festiwalu nauka opuszcza sale wykładowe i laboratoria. Królować będzie za to w Teatrze Śląskim i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

-Przede wszystkim to jest kwestia zarażenia naszych młodych mieszkańców. To oni często stoją przed decyzją swojego życia w którym kierunku pójść – czy iść na Politechnikę, czy na Uniwersytet Śląski czy na jakąkolwiek inną uczelnie i zająć się określonymi problemami, które nas przecież otaczają i myślę to jest główny element i główna grupa społeczna, do której dedukujemy Śląski Festiwal Nauki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Festiwal potrwa od 25 do 27 stycznia. Wstęp na teren Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE jest bezpłatny, ale udział w niektórych aktywnościach festiwalowych wymaga wcześniejszej rejestracji.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dąbrowa Górnicza: Ojciec kilkanaście razy dźgał nożem 6-letnią córkę! Są NOWE FAKTY. Zobaczcie WIDEO

Kamienica w Katowicach wali się przez budowę hotelu? Mieszkańcy są przerażeni! [WIDEO]

Nałożył pierścień na penisa. Strażacy musieli przyjechać ze szlifierką do szpitala!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close