KrajRegionWiadomość dnia

Nauka przez 3 dni w Katowicach. 25 stycznia rusza Śląski Festiwal Nauki!

Ponad 150 stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki. 25 stycznia w Katowicach rozpocznie się Śląski Festiwal Nauki. Będzie to jego czwarta edycja.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Na Festiwalu Nauki możemy zobaczyć nie powiem, że wszystkie ale większość odwiedzi jakich nauka udziela na pytanie o to co to jest rzeczywistość a to jest bardzo rzadka sytuacja ponieważ nawet jak wybieramy szkoły czy studia, to się profilujemy, wybieramy kierunki, a tu możemy zobaczyć nie tylko uniwersytet w całym jego repertuarze dyscyplin, ale też wiele innych uczelni, które wspólnie ten festiwal realizują – mówi prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Na odwiedzających festiwal będzie czekać sześć obszarów wiedzy – w tym nauki ścisłe, przyrodnicze, techniczne, humanistyczno-społeczne, medycyna i zdrowie oraz sztuka, sport, a także debiutująca w ramach ŚFN strefa elektromobilności.

-Mamy bardzo dużo, bo 27 stanowisk w których będziemy pokazywali kawałek historii z muzeum historii, będziemy pokazywać nowoczesność. Będzie przywieziony stół anatomiczny każdy uczestnik, który będzie zainteresowany będzie mógł wejść w głąb ciała, przejechać palcem, zobaczyć jak wyglądają naczynia, nerwy czy narząd, który chciał zobaczyć – mówi prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Nauka przez 3 dni w Katowicach. 25 stycznia rusza Śląski Festiwal Nauki!
Nauka przez 3 dni w Katowicach. 25 stycznia rusza Śląski Festiwal Nauki!

W czasie tego festiwalu nauka opuszcza sale wykładowe i laboratoria. Królować będzie za to w Teatrze Śląskim i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

-Przede wszystkim to jest kwestia zarażenia naszych młodych mieszkańców. To oni często stoją przed decyzją swojego życia w którym kierunku pójść – czy iść na Politechnikę, czy na Uniwersytet Śląski czy na jakąkolwiek inną uczelnie i zająć się określonymi problemami, które nas przecież otaczają i myślę to jest główny element i główna grupa społeczna, do której dedukujemy Śląski Festiwal Nauki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Festiwal potrwa od 25 do 27 stycznia. Wstęp na teren Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE jest bezpłatny, ale udział w niektórych aktywnościach festiwalowych wymaga wcześniejszej rejestracji.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dąbrowa Górnicza: Ojciec kilkanaście razy dźgał nożem 6-letnią córkę! Są NOWE FAKTY. Zobaczcie WIDEO

Kamienica w Katowicach wali się przez budowę hotelu? Mieszkańcy są przerażeni! [WIDEO]

Nałożył pierścień na penisa. Strażacy musieli przyjechać ze szlifierką do szpitala!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close