RegionWiadomość dnia

PGG zapewnia górników: Czternastki będą wypłacone w terminie

Polska Grupa Górnicza zapewniła dzisiaj pracujących w tej spółce górników, że czternaste pensje będą w koncernie wypłacone w terminie.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-W związku ze spotkaniem zarządu PGG ze stroną społeczną, które odbyło się 21 stycznia br., Polska Grupa Górnicza informuje, że postanowiła przeznaczyć na wypłatę dla pracowników 100 proc. zaplanowanych w budżecie środków na wypłatę tzw. 14. pensji – czytamy w oświadczeniu Polskiej Grupy Górniczej.

Podział tej kwoty nastąpi zgodnie z porozumieniem zawartym ze stroną społeczną w dniu 23 kwietnia 2018 roku. Z tej kwoty, część środków wypłacona zostanie proporcjonalnie do poziomu wydobycia osiągniętego w kopalniach w 2019 roku. Pozostała część ma zostać rozdysponowana po przeprowadzeniu konsultacji ze stroną społeczną.

Wcześniej związkowcy zgłosili sporo wątpliwości co do sposobu naliczenia 14-ek. Dlatego spółka wydała specjalne oświadczenie, w którym stwierdza, że wszystkie dodatkowe pensje wypłacone będą w całości i w terminie.

Czternastka to dodatkowa, roczna premia dla górników, pracujących w PGG. 14-ki wypłacane są w polskim górnictwie co roku w terminie do połowy lutego. To mniej więcej miesięczne uposażenie górnika. W przypadku zatrudniającej ponad 42 tysiące osób Polskiej Grupy Górniczej oznacza to wydatek rzędu 300 milionów złotych

 

źródło: PGG
red:W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: DRAMATYCZNE NAGRANIE! Na policję dzwoni kobieta oszukana „na policjanta”. Straciła wszystko!

Straż Miejska w Katowicach zawiesza protest. Będą rozmowy, ale o podwyżki będzie ciężko

Śląskie: Za jazdę środkowym pasem słono zapłacimy! Policja rusza ze specjalną akcją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close