RegionWiadomość dnia

Nie segregujesz, a obiecałeś w deklaracji? Masz przechlapane! Na Śląsku ruszają kontrole!

Zmasowane kontrole, a za niestosowanie się do przepisów podwójna stawka. Zakład Gospodarki Komunalnej w porozumieniu z Urzędem Miasta w Piekarach Ślaskich rozpoczyna kontrole segregacji odpadów dokonywanej przez mieszkańców domów jednorodzinnych. Sprawa nie jest prosta, bo w gestii mieszkańców leży dokładne selekcjonowanie śmieci do odpowiednich pojemników oraz worków, a jest ich naprawdę dużo.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Papier, aluminium, plastik, odpady kuchenne, a nawet osobne worki i pojemniki na trawę i popiół. Każdy kto odpady selekcjonuje miesięcznie ponosi opłatę w wysokości 25 złotych za osobę. Jeśli kontrola wykaże, że tego nie robi – dostanie ostrzeżenie w postaci czerwonej naklejki na pojemniku. Jeśli sytuacja się powtórzy to w następnym miesiącu zapłaci podwójną stawkę za osobę.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu segregacji, jakości segregacji zbiórki selektywnej wśród zasobów jednorodzinnych. Pracujemy nad tym żeby na zasobach wielorodzinnych w blokach, na osiedlach ta segregacja była na coraz lepszym poziomie, ale niestety musimy skontrolować zarówno zasoby jednorodzinne jak i wielorodzinne – podkreśla Tomasz Sokoła, prezes ZGK w Piekarach Śląskich.

ZGK kontrole przeprowadza, ale pojemników nie zapewnia. Mieszkańcy domów jednorodzinnych są zobowiązani do zakupu pojemników na odpady we własnym zakresie.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Jak długo jeszcze będą teleporady? Pacjenci mają już dość i chcą otwarcia przychodni!

Bilet w Kolejach Śląskich kupimy wreszcie płacąc kartą! [WIDEO]

Strategia walki z pandemią na jesień: wydano ponad 540 decyzji dla szpitali

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close