AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Nie żyje fizjoterapeuta – to pierwsza ofiara COVID-19 wśród pracowników medycznych

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Jak wiadomo najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem są Ci, którzy na codzień w pocie czoła walczą z epidemią, czyli lekarze, pielęgniarki i inni szpitali oraz służby zdrowia. W radomskim szpitalu zmarł fizjoterapeuta – to pierwsza ofiara wśród pracowników medycznych w Polsce.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Smutne wieści zostały podane do wiadomości publicznej. Zmarł pierwszy pracownik medyczny w Polsce – 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłegoprzekazała TVN 24 Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Jego walka z koronawirusem trwała od dwóch tygodni – po tym gdy miał poważne problemy z oddychaniem, został przeniesiony na oddział intensywnej terapii, wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i podłączony do respiratora. Niestety jego stan drastycznie sie pogorszył i mężczyzna zmarł dzisiaj w nocy, pozostawiając żonę oraz osieracając dwójkę dzieci. SARS-CVO2 zaraził się prawdopodobnie od jednego z pacjentów, przeniesionych z oddziału neurologii.

Jak informują reporterzy TVN 24 – Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu to jedno z największych ognisk kooronawirusa w Polsce – zakaziło się tam już 200 osób. 112 z nich to pracownicy. Kryzys w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zaczął się 18 marca. Kadra jest zdziesiątkowana. Poza setką zakażonych pracowników 400 kolejnych poszło na zwolnienia lekarskie lub zasiłek opiekuńczy. Niestety w szpitalu brakuje wszystkiego co potrzebne – maseczek, rękawiczek, sprzętu, a sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Wszystkie dostępne środki są wyliczane co do sztuki po tym, gdy pracownicy podają stan personelu na oddziałach. Czy sytuacja w radomskim szpitalu się poprawi i pomoże chociażby województwo?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pamiętajcie, że od czwartku, 16 kwietnia, nosimy maseczki. To nasz obowiązek

Fundacja TVS włącza się w walkę z koronawirusem. Maseczki i żele dla pogotowia w Katowicach [WIDEO]

Katowice: 3000 tysiące testów na koronawirusa dodatkowo. Za wszystko zapłaci miasto

źródło: TVN 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close