AlarmKrajRegionWiadomość dnia

NIEOFICJALNIE: Szkoły zdalnie, wesela do 20 osób, 5 osób na kasę w sklepie! Będą nowe obostrzenia!

Są nieoficjalne przecieki z obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wynika z nich, że rząd planuje objąć całą Polskę czerwoną strefą jeśli dobowa liczba zakażeń przekroczy barierę 10 tysięcy przypadków. Ale to nie wszystko – bo wcześniej wejść w życie mogą kolejne, nowe obostrzenia dot.koronawirusa.

 

 

Anty-maseczkowcy przeszli przez Katowice. Posypały się mandaty i wnioski do sądu

Nieoficjalną informację, dotyczącą tego, co mogą zawierać ustalenia obradującego dzisiaj w sprawie sytuacji epidemicznej w Polsce Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – podał na Twitterze Klaudiusz Slezak, dziennikarz Radio Nowy Świat. Jak wynika z jego ustaleń, rząd zamierza wprowadzić kilka nowych ograniczeń.

 

Najważniejsze to likwidacja normalnego trybu nauki w szkołach średnich i wyższych. W szkołach średnich i na uczelniach wprowadzony miałby zostać tryb zdalny nauki. Bez zmian – jak wynika z ustaleń – pozostaje nauka w szkołach podstawowych oraz opieka nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach.

Kolejne ograniczenie dotyczyć ma handlu. Mamy juz godziny dla seniorów, teraz ma dojść ograniczenie do 5 osób w sklepie na jedną kasę.

Na tym nie koniec – ograniczone mają zostać godziny funkcjonowania restauracji, które mogłyby działać od 6.00 do 20.00. Hotele nie mogłyby prowadzić działalności SPA. Zamknięte miałyby zostać siłownie.

Kolejne graniczenia to wesela i uroczystości rodzinne – maksymalnie mogłoby wziąć w nich udział 20 osób. W mszach świętych w kościele mogłoby uczestniczyć 50 osób.

Czy cała Polska zostanie objęta tzw. czerwoną strefą? Tak, ale dopiero, kiedy liczba zakażeń koronawirusem przekroczy 10 tysięcy osób na dobę. Na razie mówi się o wprowadzeniu czerwonych stref w sumie w ponad 120 miastach w całej Polsce – w tym we wszystkich 16 miastach wojewódzkich.

Kiedy i w jakim zakresie mogą zostać wprowadzone obostrzenia? Dowiemy się o godzinie 17.00, kiedy ma odbyć sie konferencja prasowa po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Radio Nowy Świat/Klaudiusz Slezak/twitter

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lekarze o słowach Sasina: To dla nas policzek! Jest reakcja Śląskiej Izby Lekarskiej

Naukowcy badają odporność mieszkańców Śląska i Zagłębia na koronawirusa

Coraz więcej wody w śląskich rzekach! Pod Gliwicami ewakuowano zwierzęta z gospodarstw [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

7 thoughts on “NIEOFICJALNIE: Szkoły zdalnie, wesela do 20 osób, 5 osób na kasę w sklepie! Będą nowe obostrzenia!”

 1. Ja bym proponował takie rozwiązanie
  1 – Nakaż zasłania nos i ust w każdej przestrzeni publicznej
  2 – Zakaz organizowania przyjęć takich jak wesela i urodziny i inne ważnie od dnia 20 Pażdziernika 2020 roku od Wtorku do odwołania
  3 – Ograniczenie przebywających osobach w każdym sklepie – czyli 5 osób na 1 kasę która w danej chwili obsługuje klijentów
  4 – Ograniczenie pasażerów w Komunikacji Podmiejskie czyli jak w autobusu jest 50 miejsc siedzących to mogło by na raz w danym autobusie jechać tylko 20 osón
  5 – Zakaż wejścia do Parków i Lasów
  6 – Ograniczenia wiernych w Kościele i w innych punktach kultu
  a – na Mszach Świętych odprawionych od Poniedziałku wraz z Niedzielą oraz i w Święta – mogło by brać udział tylko 10 osób + maseczka
  b – Na Mszach Świętych Pogrzebowych mogło by na raz na nie brać udział tylko 200 osób + maseczka
  c – Stypa by była dozwolona po Pogrzebie tyko do 200 osób
  7 – Ograniczenie osób w Bankach i w Placówkach Pocztowych – 2 osoby na 1 okienko które w danej chwili prowadzi obsługę Klijenta

 2. A tu człowieku w ogóle wiesz z jakimi stratami przez twoje i innych głupie pomysły do tej pory muszą się mierzyć przedsiębiorcy? Ty sobie chyba jaja robisz? Jeśliś taki mądry to chodź powiedzieć dwa dni z dzieckiem 7 letnim na zdalnej nauce i Ci się odechce głupot wygadywać!

 3. Zamknijcie podstawówki! Przynajmniej klasy od 4 do 8!W podstawówkach jest dużo więcej dzieci niż w szkołach średnich. Ich rodzice i dziadkowie też się boją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close