RegionWiadomość dnia

Nowe czujniki powiedzą, ile smogu wdychają mieszkańcy Bytomia

Co prawda same czujniki wojny z niską emisją nie wygrają – ale to zawsze krok w dobrą stronę. Bo lepiej wiedzieć, czym się oddycha. W Bytomiu siatka czujników smogu została zagęszczona.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Na mapie Bytomskiego Alarmu Smogowego pojawiły się kolejne czujniki pomiarowe, dzięki którym można sprawdzić rzeczywisty stopień zanieczyszczenia powietrza w dodatkowych czterech lokalizacjach.

Nowe czujniki zainstalowano na dachu budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Żołnierskiej w Górnikach, a także na Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Kościuszki w Stolarzowiach. Jakość powietrza mogą też sprawdzić mieszkańcy Łagiewnik, który mogą już odczytywać wartości z czujników zamontowanych na dachach Szkoły Podstawowej 28 przy ul. Armii Krajowej oraz Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Świętochłowickiej.

-Instalacja czujników pomiarowych, to kolejne po programie dofinansowań do zmian systemów ogrzewania oraz trwających akcjach kontrolnych przy wykorzystaniu drona i uruchomieniu we współpracy z PEC Sp. z o.o. Bytomskiego Alarmu Smogowego, proekologiczne przedsięwzięcie, którego celem jest m.in. ograniczenie niskiej emisji oraz działalność edukacyjna – informuje UM Bytom.

Przypomnijmy, że jak dotąd zainstalowano w mieście 8 ekosłupków oraz 23 czujniki informujące mieszkańców o jakości powietrza.

Wyniki pomiarów smogu w Bytomiu znajdziecie TUTAJ

 

źródło: UM Bytom
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie czeka zakaz palenia węglem? Przepisy uchwały antysmogowej do zaostrzenia jeszcze w tym roku!

Śląskie: CO TU SIĘ STAŁO??? Bus zawisł nad przepaścią! ZDJĘCIA z wypadku!!!

Podwyżki dla górników w PGG stały się faktem. Porozumienie związków z zarządem podpisane

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close