KrajRegionWiadomość dnia

Obrady w sprawie „Tarczy Antykryzysowej” w sejmie. Czy posłowie doszli do porozumienia?

Sejm zebrał się by obradować nad tzw. „Tarczą Antykryzysową” i związaną z nią ustawą. Co ważne – większość poprawek senatu została odrzucona. Czy posłowie dojdą do porozumienia w trakcie gdy w Polsce mamy aktualnie wprowadzony przez rząd stan epidemii?

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Atmosfera w polskim sejmie nie jest najlepsza – cały czas trwa ostra debata pomiędzy obozem rządzącym a opozycją. Sejm odrzucił wiele poprawek Senatu, które dotyczyły m.in. zwolnienia z podatków przedsiębiorców. Najbardziej walczeny jest Borys Budka, który w ostrych i znamiennych słowach mówi, że demokracja umiera w ciszy – Budka nie szczędził rówmież słów wobec Premiera Mateusza Morawieckiego – To niedopuszczalne by z tej mównicy nie zabrać głosu i nie powiedzieć dlaczego nie chcecie dodatkowych środków z Unii. To jest to miejsce, w którym premier Morawiecki powinien powiedzieć Polakom: oszukaliśmy was – ostro komentuje poseł.  

Obrady pod względem technicznym też w dobie kryzysu nie są proste, o czym szerzej możemy przeczytać na portalu internetowym Wirtualna Polska – W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do dezynfekcji budynku polskiego parlamentu, by posłowie mogli bezpiecznie obradować. Jak informował szef CIS Andrzej Grzegrzółka, przyjęto jeszcze bardziej nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. „W Sali Plenarnej ustalono obecność 12 posłów – reprezentantów wszystkich klubów i kół (plus Marszałek Sejmu i Wicemarszałkowie). Pozostali parlamentarzyści pracują w innych salach oraz spoza Sejmu” – czytamy w sieci.

Pamietajmy, że sytuacja w Polsce nie jest najlepsza a zagrożonych jest wiele firm – tych największych i tych małych, bo każdy na epidemii tracie ogromne środki niezbędne do dalszego funkcjonowania. Jeśli sytuacja potrwa dłużej może się to skończyć bankructwem wielu przedsiębiorstw. Warto na koniec dodać, że pomysły forsowane mocno przez rząd przeszły – chodzi o wsparcie dla mikrofirm – zwolnienie z zapłaty za ZUS oraz dopłaty do pensji.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

źródło: Wirtualna Polska

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close