KrajRegion

OPS Świętochłowice edukuje seniorów na temat bezpieczeństwa

Na terenie OPS Świętochłowice odbyło się spotkanie edukacyjne na temat bezpieczeństwa osób starszych. Wykład poprowadziła świętochłowicka policyjna profilaktyk.

 

W OPS Świętochłowice zrealizowała się kolejna inicjatywa mundurowej, w staraniach o uświadamianie seniorów na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ich ochrony przed oszustami.

 

Kto chciał wyrolować górników i dlaczego? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Świętochłowicka Policja systematycznie pracuje nad bezpieczeństwem seniorów zamieszkujących miasto

Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie w domu, na ulicy lub będąc na spacerze. Seniorzy to grupa społeczna, której należy się wyjątkowy szacunek, wymagają troski i zainteresowania nie tylko ze strony najbliższych. Dlatego, też policjanci systematycznie starają się ich edukować i przypominać o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z osobami, których nie znają.

Dzięki porozumieniu o współpracy na rzecz bezpieczeństw osób starszych, które zawarte zostało pomiędzy świętochłowicką Policją i OPS, wczoraj świętochłowicka mundurowa przeprowadziła spotkanie z seniorami w ramach działań profilaktycznych „Seniorze, nie daj się oszukać!” Prelekcja miała miejsce w Ośrodku Pomocy Społecznej, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta, biorący udział w projekcie „Coby Starzikom żyło sie lepij”. Było to pierwsze spotkanie edukacyjne wpisujące się w cykl pięciu zaplanowanych wykładów mających na celu ochronę świętochłowickich seniorów. Policyjna profilaktyk szczegółowo omówiła różne metody działania oszustów, m.in. „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na pracownika administracji”. Przekazała uczestnikom cenne rady ułatwiające im codzienne funkcjonowanie oraz mające na celu uchronić ich przed zagrożeniem ze strony oszustów. Policjantka przytoczyła również seniorom prawdziwe przykłady z codziennej służby. Uczestnicy natomiast mieli okazję, aby uzyskać od mundurowej odpowiedz na nurtujące ich pytania. Ponadto mogli podzielić się z pozostałymi uczestnikami swoimi dotychczasowymi doświadczeniami w omawianym temacie.

 

W trakcie spotkania został odtworzony i omówiony spot profilaktyczny, który prezentujemy poniżej.

Przypominamy i przestrzegamy!

Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, jak również wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe. Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy! Brałeś udział w rozmowie telefonicznej, której przebieg wydał ci się podejrzany? Koniecznie poinformuj o tym fakcie Policję, dzwoniąc na nr alarmowy 112!

ZOBACZ FILM

 

źr.: swiony.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Padł kolejny rekord! Ponad 800 nowych przypadków! 13 osób nie żyje

Śląskie: Koronawirus w jednej z restauracji McDonald’s! Klientów szuka sanepid

Bytom: Zwiększone kontrole w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close