KategoriaRegion

Ostatnie dni kampanii wyborczej. Prezydent Chęciński rzuca wyzwanie by podnieść frekwencję

Do wyborów w najbliższą niedzielę pozostało coraz mniej czasu. Politycy dwoją się i troją, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik. Stąd częste wizyty i konferencje na całym Śląsku, by pokazać się wyborcom.

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Wczoraj w trakcie I Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej w Arenie Gliwice minister rodziny, pracy i polityki społecznej – Bożena Borys-Szopa z PiS-u przekonywała do słuszności obranej przez partię rządzącą polityki i zapowiedziała jej kontynuowanie.

W życiu publicznym narasta zapotrzebowanie na nowy rodzaj polityki. Polityki, która nie będzie unikała cywilizacyjnych wyzwań, która będzie zaprojektowana w nurcie społecznej solidarności i takiej, która konsekwentnie będzie stawała po stronie najsłabszych, najbardziej potrzebujących – mówi Minister Bożena Borys-Szopa, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na ostatniej prostej intensywnie w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej. W trakcie ostatnich dni kampanii w rozmowach z obywatelami Koalicja chce zwrócić szczególną uwagę na konieczność naprawy służby zdrowia.

Koniec to zawsze największe emocje. Jakby wszystkie siły rzucane są na koniec. Wydajemy ostatnie materiały wyborcze, rozwieszamy ostatnie banery. Szykujemy się do konwencji wyborczej. W czwartek konwencja wyborcza w Chorzowie. Taki duży akcent jeszcze w województwie Śląskim – mówi Wojciech Saługa, kandydat do sejmu, Koalicja Obywatelska.

Jak mówi Dobromir Sośnierz z Konfederacji – jej problemem jest mało zmobilizowany elektorat – co oznacza nie jest pewne czy jej zwolennicy pójdą na wybory. Sztaby robią wszystko, żeby to zmienić.

To jest jeden z powodów, dla których elektorat powinien być zmobilizowany, no bo według symulacji widać, że samodzielna większość PiS-u zależy paradoksalnie najbardziej od Konfederacji, od dobrego wyniku Konfederacji, bo Konfederacja nad progiem oznacza, że PiS nie ma samodzielnej większości na kilka kolejnych lat i będzie się musiał się z kimś liczyć. Czy to będziemy my? Jest taka szansa, że to my będziemy mogli wyhamowywać PiS – mówi Dobromir Sośnierz, kandydat do sejmu, Konfederacja.

„Lewa strona” na 4 dni przed wyborami w zupełnie odmiennych nastrojach. Włodzimierz Czarzasty zapewnia, że połączenie 3 lewicowych partii zapewni dobry wynik.

Jest synergia, jest siła, naprawdę. Mamy luzik. W związku z tym możemy z dystansem patrzyć na to jak prezydent Lech Wałęsa popiera jednego dnia Platformę wytykając jej błędy, drugiego dnia cofa to poparcie i popiera PSL. (błysk) Nie ma zawiści, nie ma takiej bufonady „tak, poprawimy wszystko po kolei”. Postaramy się, będziemy się starali. Myślę, że będzie dobry wynik – mówi Włodzimierz Czarzasty, Lewica Razem.

Tymczasem prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński chce zwiększyć frekwencję wyborczą w formie wyzwania. Chce, żeby wynik frekwencji z wyborów samorządowych 2018 października był wyższy i doszedł do rezultatu powyżej 61,5%.

Jeśli będzie więcej, w jeden z weekendów listopada prezydent oferuje bilety do Teatru Zagłębia w Sosnowcu, a na sosnowieckie baseny i ślizgawkę proponuje wejście za pół ceny. Wyzwanie do przyłączenia się do akcji rzucił też innym prezydentom miast.

Autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwie osoby zginęły, 4 ranne! Tragiczny bilans wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej!

Policjant ze Świętochłowic stracił wszystko w pożarze! Koledzy robią rzutkę i proszą o pomoc

Paweł D. zatrzymany! Wiceprezes GKS Jastrzębie był poszukiwany za pobicie hokeisty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close