reklama
Kategorie

Otwarto nową fabrykę w Tarnowskich Górach [ZDJĘCIA] Pracę znajdzie prawie 200 osób!

reklama

– Zwiększenie potencjału inwestycyjnego gminy to obecnie najbardziej priorytetowe zadanie, jakie postawiliśmy przed sobą. Uzbrojenie terenów poprzemysłowych oraz zakup terenów pod cele inwestycyjne to kluczowa kwestia dla Tarnowskich Gór. Chcemy wygenerować około 60 hektarów w kilku lokalizacjach, gdzie za pomocą środków europejskich oferowalibyśmy na obszarach między zakładami, które przeżywają swoje trudności, nowe tereny do zainwestowania. Będzie można dzięki temu w mieście ulokować kilkanaście małych i średnich przedsiębiorstw, które stworzą nowe miejsca pracy – mówi burmistrz Arkadiusz Czech. – Nasza konsekwentna polityka w zakresie promocji terenów inwestycyjnych, udział w targach promocyjnych w kraju i za granicą, polityka otwartych drzwi dla przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów przyniosły pierwsze efekty. Ulokowanie fabryki Kwang Duck to namacalny skutek naszych działań, z którego bardzo się cieszymy. Teraz marzą nam się kolejni tacy inwestorzy – dodaje Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.

 

Fabryka mieści się w Strzybnicy przy ulicy ks. Prałata Edwarda Płonki, gdzie spółka we wrześniu 2015 r. kupiła halę przemysłową po „Chemecie” (uprzednio należącą do „Zametu”). To teren o powierzchni blisko 1,5 ha, na którym posadowiona jest hala licząca 4 300 m2. Kwang Duck Poland sp. z o.o. produkuje precyzyjne, skomplikowane elementy dla przemysłu samochodowego: osłony przegubu, osłony drążka przekładni kierowniczej, osłony przeciwkurzowe oraz inne produkty wykonane metodą wtrysku dedykowane dla przemysłu motoryzacyjnego. Co ważne – to działalność w pełni ekologiczna, nie zagrażająca środowisku naturalnemu.

reklama

 

– Koreańscy właściciele fabryki szukali na Śląsku dogodnego miejsca do posadowienia inwestycji aż 1,5 roku. Stąd mamy blisko do klientów, którzy kupują nasze produkty – mówi Anna Cieśliczka, szefowa działu HR Kwang Duck Poland Sp. z o.o. – Obecnie zatrudniamy 50 osób – do końca roku liczba pracowników zwiększy się dwukrotnie. Potrzebujemy pracowników do produkcji i działu kontroli – dodaje. 

 

– Przedstawiciele firmy zgłosili się do Urzędu Miejskiego w czerwcu 2015. Pomogliśmy inwestorowi w poznaniu polskich uwarunkowań prawnych i technicznych, a przede wszystkich zachęciliśmy go, jak widać ze znakomitym skutkiem, do zainwestowania w naszym mieście – podkreśla Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski, a wcześniej pełnomocnik burmistrza ds. majątkowych, która towarzyszyła inwestorowi w przygotowaniach do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości.

 

Jednym z elementów mających wpływ na decyzję inwestora było częściowe zwolnienie z podatku od nieruchomości. Stało się to możliwe po podjęciu przez Radę Miejską w lipcu 2015 roku uchwały w sprawie udzielenia przez Gminę Tarnowskie Góry zwolnień z podatku od nieruchomości stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną. 

 

 

 

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button