KrajRegionWiadomość dnia

Ozdrowień dwa razy więcej niż zakażeń, ale koronawirus i tak ma się na Śląsku dobrze [KORONAWIRUS 8.7.2020]

W województwie śląskim mamy 96 kolejnych zakażeń COVID-19. To dane z 8 lipca za ostatnią dobę. Co trzeci z nowych przypadków do mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. Przybywa jednak szybko także ozdrowieńców. Tym razem jest ich ponad 2 razy więcej niż zachorowań.

 

 

Jak być wójtem, ale na wiecu już nim nie być? Sprawdź w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Zakażeniu ulegli kolejni mieszkańcy województwa śląskiego: 26 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 92, najmłodszy 8 lat), 22 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (najstarszy 65, najmłodszy 5 lat), 9 mieszkańców Żor (najstarszy 63, najmłodszy 10 lat), 14 mieszkańców Rybnika (najstarszy 60, najmłodszy 6 lat), 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 73, najmłodszy 9 lat), 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (w sile wieku i starszy), 4 mieszkańców Sosnowca (najstarszy 69, najmłodszy 60), mieszkanka Jaworzna w średnim wieku, 2 mieszkanki Katowic (młoda i w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 60, najmłodszy 8 lat), 3 mieszkańców powiatu gliwickiego (2 kobiety: w średnim i w sile wieku oraz młody mężczyzna), 2 mieszkańców Zabrza (kobieta i mężczyzna w sile wieku) i młody mieszkaniec Mikołowa – informują służby prasowe wojewody śląskiego.

215 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało i obecnie jest 9071 ozdrowieńców w Śląskiem.

Niestety, dobre informacje krzyżują się z tymi złymi. Wzrósł bowiem bilans śmiertelny koronawirusa na Śląsku. –W szpitalu w Raciborzu zmarli: 42-letni mężczyzna z Dąbrowy Górniczej, 59-letni mężczyzna z Tarnowskich Gór, 60-letnia kobieta z Rybnika i 81-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego. W szpitalu w Zawierciu zmarła 90-letnia kobieta z Zawierciainformuje WSSE w Katowicach.

W sumie w województwie śląskim mamy 13 499 przypadków koronawirusa, w tym 349 to przypadki śmiertelne. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Katowicach, liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie wynosi już 174 089.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: WSSE Katowice, ŚUW Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Przystań Ocalenie zalana! Pomagają zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy! [WIDEO]

Rozwój Katowice reaktywacja! Piłkarze z Katowic wracają do rozgrywek!

Normalność wraca do przedszkoli i żłobków? Teraz mogą przyjąć więcej dzieci

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close