Region

Partia Zieloni będzie pikietować podczas defilady! „Wojna to śmierć ludzi”

W związku z defiladą wojskową w Katowicach pikietę organizuje Partia Zieloni. „Jakkolwiek szanując Wojsko Polskie i inne wojska, trzeba pamiętać, że wojna to też ofiary” – mówi Maciej Psych Smykowski.

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!

Pikieta na rzecz pokoju i uczczenia ofiar wojen odbędzie się o godzinie 11:51 na katowickim rynku. W jej ramach organizatorzy przygotują między innymi pacyfistyczne symbole i będą zbierali podpisy pod petycją dotyczącą przeznaczania maksymalnie 2 proc. PKB na zbrojenia.

Chcemy powiedzieć, że jest coś takiego jak wojna i ofiary wojny. I nie należy cieszyć się tylko przelatującymi samolotami, bo za wojną idzie także śmierć ludzi. I należy pamiętać, że to nie tylko ładne samoloty i czołgi. To także zniszczenie. A my chcemy, żeby wojen nie było – dodaje Maciej Psych Smykowski.

Zdaniem organizatorów w innych krajach pamięta się o tym i wymieniają między innymi Niemcy czy Japonię. „W naszym kraju często się o tym zapomina” – dodaje Smykowski.

Fot. Fb/Partia Zieloni

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koszmarny wypadek śląskiej rodziny na Węgrzech! Zginął ojciec i 2-miesięczne dziecko [FOTO]

Urodziny najstarszej mieszkanki Tarnowskich Gór. Z racji wieku życzymy 200. lat! [FOTO]

Próbna defilada w Katowicach. OGROMNE UTRUDNIENIA!

Weekend w Tatrach? Sprawdź koniecznie jakie są warunki na szlakach.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close