KrajRegionZdrowie

Pfizer, AstraZeneca, Moderna. Szczepionki tych producentów trafią wkrótce do Polski

W najbliższych dniach do Polski trafi 2,4 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. To preparaty trzech różnych firm – najwięcej będzie szczepionek przeciwko Covid-19 od Pfizera.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Jak poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski – w najbliższym czasie do Polski trafi 2,4 mln szczepionek przeciwko koronawirusowi od trzech różnych producentów. Jeszcze dzisiaj do Polski dotrze transport 1,2 mln szczepionek od firmy Pfizer/BioNTech i około miliona dawek szczepionki od AstraZeneca. Natomiast w najbliższy piątek do Polski ma dotrzeć kolejny transport szczepionek – będzie to około 200 tysięcy dawek Moderny.

Jak do tej pory – do Polski trafiło już prawie 13 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. Ponad 12mln 600 tys. zostało już rozdysponowanych do punktów szczepień. Do tej pory wykonano już blisko 12 mln szczepień w całym kraju.

 

źródło: Polsat News
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje Bronisław Cieślak. Cała Polska pamięta go z „07 zgłoś się”

W osiem minut napisali nową historię klubu! Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski!

Premier Morawiecki w Chorzowie: „Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close