AlarmKategoriaRegionWiadomość dnia

PILNE: 41-letni górnik z KWK Bobrek nie żyje. Tragiczny koniec akcji ratunkowej

Niestety – 41-letni górnik, który pozostawał od wielu godzin pod ziemią w KWK Bobrek w Bytomiu nie żyje. W poniedziałek, 16 marca doszło tu do wypadku. Na skutek załamania się części obudowy chodnika i obwału skał stropowych przysypanych zostało trzech górników. Dwóch o własnych siłach opuściło rumowisko, o życie trzeciego walczyli przez wiele godzin ratownicy górniczy.

 

-Z żalem informujemy, że przygnieciony dziś skałami górnik w Kopalni Bobrek-Piekary zmarł. Ratownicy dotarli do niego po kilku godzinach akcji. Mimo resuscytacji nie udało się go uratować – czytamy w komunikacie spółki Węglokoks, do której należy kopalnia Bobrek w Bytomiu.

Informację o śmierci 41-letniego górnika potwierdziło także ministerstwo aktywów państwowych. -Tragiczny wypadek w kopalni Bobrek w Bytomiu należącej do spółki Węglokoks.

. Przed południem w wyniku załamania fragmentu obudowy chodnika przysypanych zostało trzech górników. Dwóch udało się wydobyć, akcja ratowania trzeciego trwała wiele godzin. Niestety nie przeżył. To bardzo smutna wiadomość. Składam bliskim ofiary wyrazy głębokiego współczucia napisał na Twitterze wicepremier Jacek Sasin.

Wypadek miał miejsce w KWK Bobrek w Bytomiu, kopalni należącej do spółki Węglokoks Kraj. Doszło do niego w czasie wydobycia węgla. Trzej pracownicy kopalni pracowali w tym czasie przy wymianie rur w rejonie podziemnego osadnika, 840 metrów pod ziemią. Wtedy doszło do załamania się fragmentu obudowy oraz do obwału.

Przysypani zostali wszyscy trzej górnicy, dwóm jednak udało się wydostać o własnych siłach. Trzeci pozostał w rejonie rumowiska. Ruszyła akcja ratownicza, aby jak najszybciej wydobyć ostatniego z górników. Wiadomo, że ma on kontakt z ratownikami, jest przytomny. Nie wiadomo na razie jakie odniósł obrażenia. Dwaj górnicy, którzy wyszli z zagrożonego rejonu o własnych siłach. O życie trzeciego, który został w rejonie rumowiska – walczyli przez wiele godzin ratownicy górniczy…

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: Kontrole graniczne w Cieszynie sparaliżowały ruch w całym mieście!

Minister Szumowski: Jeszcze w tym tygodniu 1000 przypadków koronawirusa! Śląskie szpitale gotowe?

Śląskie: Epidemia wyrzucania zwierząt przez epidemię koronawirusa! Ludzie zwariowali! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close