AlarmKrajRegionZdrowie

PILNE!!! Nowy harmonogram szczepień! Wiadomo, kiedy zarejestrują się kolejne roczniki

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował we wtorek, 20 kwietnia, że od przyszłego tygodnia ruszy już rejestracja na szczepienie kolejnych roczników. Każdego dnia rejestrować się będą mogły dwa kolejne roczniki.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W tym tygodniu dobiega końca harmonogram rejestracji na szczepienia dla wcześniej wyznaczonych roczników. Ostatni z nich to rocznik 1973. Dlatego od poniedziałku, 26 kwietnia zarejestrować się na szczepienia będą mogły kolejne roczniki. Jak poinformował na konferencji prasowej minister Dworczyk – każdego dnia możliwa będzie rejestracja dwóch następujących po sobie roczników. A więc w poniedziałek 26 kwietnia roczniki 1974 i 1975, we wtorek 27 kwietnia – roczniki 1976 i 1977 itd.

Jak zapewnił Dworczyk – obecna rejestracja przebiega bez zakłóceń i problemów i do soboty, 24 kwietnia program przedstawiony 2 tygodnie temu zostanie zrealizowany. Dlatego – po swoistym pilotażu harmonogramu szczepień – w drugiej serii możliwe będzie rejestrowanie się jednego dnia już dwóch roczników, a nie jednego, jak było dotychczas.

Kolejne roczniki będą się szczepiły po dwa każdego dnia aż do 7 maja. Natomiast – jak zapowiedział Dworczyk – (…) 8 i 9 maja będziemy uruchamiali po trzy roczniki. To są najmłodsi Polacy, którzy mogą się szczepić. I de facto od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania, wszyscy będą mogli się rejestrować na kolejne terminy szczepień – poinformował Michał Dworczyk podczas konferencji.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: gov.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mężczyzna zastrzelony przez policję w Rudzie Śląskiej. Jak do tego doszło? [NOWE FAKTY]

Śląskie: Pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych już działa. Takich jak w Bielsku będzie 16

W Żywcu rzucali kamieniami w jubilera, w Buczkowicach wdarli się do sklepu. Włamywaczy nagrał monitoring [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close