AlarmRegionWiadomość dnia

Mężczyzna zastrzelony przez policję w Rudzie Śląskiej. Jak do tego doszło? [NOWE FAKTY]

36-letni mężczyzna został zastrzelony przez policjanta, kiedy mierzył do niego z broni. Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek, 19 kwietnia rano przy garażach w Bykowinie, dzielnicy Rudy Śląskiej. To tam zakończył się pościg policji za mężczyzną, który nie chciał się zatrzymać, a potem wyciągnął broń.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Gdzieś to na tych garażach było i on tam mieszkał ten facet i słyszał, że to było po 6 dwa szybkie strzały, tak mówił -mówi nam pan Wiesław, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Akcja policji nie była przypadkowa. 36-latek miał zostać dzisiaj zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Łamał już prawo. Stawiano mu zarzuty dotyczące przestępstw na tle rozbójniczym przy użyciu noża, siekiery oraz śrubokręta.

-Prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu podejrzanego Łukasza P. do prokuratury rejonowej w Bytomiu, celem ogłoszenia mu uzupełnionych zarzutów. Miał on już uprzednio przedstawiane zarzuty o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz między innymi o podrobienie dokumentu w postaci legitymacji policyjnejwyjaśnia prokurator rejonowy w Bytomiu, Marek Furdzik.

36-letni mężczyzna został zastrzelony przez policjanta, kiedy mierzył do niego z broni. Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek, 19 kwietnia rano przy garażach w Bykowinie, dzielnicy Rudy Śląskiej (fot.Policja Śląska)
36-letni mężczyzna został zastrzelony przez policjanta, kiedy mierzył do niego z broni. Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek, 19 kwietnia rano przy garażach w Bykowinie, dzielnicy Rudy Śląskiej (fot.Policja Śląska)

Policjanci namierzyli go na jednej z dróg dojazdowych w pobliżu miejsca zamieszkania. Gdy mężczyzna zauważył funkcjonariuszy, zaczął uciekać swoim samochodem. Policjanci rozpoczęli pościg. Przypuszczali, że mężczyzna może mieć broń.

-Mężczyzna uciekał, staranował 3 radiowozy, w końcu utknął w takim miejscu, że już nie mógł jechać dalej, tam się zatrzymał, wysiadł, wybiegł z samochodu, próbował jeszcze uciekać i w pewnym momencie wyjął broń i skierował tą broń w kierunku policjantów. Policjanci również użyli broni, został postrzelony ,na miejscu była karetka z oddziału prewencji w Katowicach. Był natychmiast reanimowany, niestety nie udało się go uratować- podinsp Aleksandra Nowara rzecznik prasowy KWP w Katowicach

Zarzuty, które miał dzisiaj usłyszeć, oznaczałyby zagrożenie karą do 10 lat więzienia.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close