AlarmRegion

W Żywcu rzucali kamieniami w jubilera, w Buczkowicach wdarli się do sklepu. Włamywaczy nagrał monitoring [WIDEO]

Dwie próby kradzieży w krótkim czasie. Do jednej doszło w Żywcu, do drugiej w pobliskich Buczkowicach. Wszystko wskazuje na to, że sprawcami byli ci sami, dwaj młodzi mężczyźni. W nocy z soboty na niedzielę złodzieje najpierw próbowali dostać się do tego sklepu jubilerskiego w Żywcu. Mimo że rzucali kamieniami, nie zdołali sforsować szyby antywłamaniowej.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Jedyną stratą jest w sumie szyba, która została uszkodzona, ale nie udało się sprawcom dostać do środka. Koszt takich szyb jest spory, bo sztuka kosztuje ok. 10 tys. zł, ale widać, że się opłacało, bo sprawcom nie udało się dostać do środka – mówi Mirosław Rubiszewski, właściciel firmy jubilerskiej.

Kilkadziesiąt minut później monitoring w tym sklepie w pobliskich Buczkowicach rejestruje włamanie i kradzież. Sprawcami – po raz kolejny dwóch młodych mężczyzn. Najprawdopodobniej to te same osoby, które chwilę wcześniej próbowały okraść sklep jubilerski.

– Skradli troszkę elektroniki, ukradli szufladę z pieniędzmi, plus uszkodzili witrynę, rozbili szybę. Gdzieś ok. 5 tysięcy złotych, więc straty nie są duże mówi Mateusz Saferna, właściciel sklepu AGD i RTV.

Dwie próby kradzieży w krótkim czasie. Do jednej doszło w Żywcu, do drugiej w pobliskich Buczkowicach. Wszystko wskazuje na to, że sprawcami byli ci sami, dwaj młodzi mężczyźni
Dwie próby kradzieży w krótkim czasie. Do jednej doszło w Żywcu, do drugiej w pobliskich Buczkowicach. Wszystko wskazuje na to, że sprawcami byli ci sami, dwaj młodzi mężczyźni

Sprawa została już nagłośniona w mediach społecznościowych, a także zgłoszona na policję, która poszukuje sprawców.

– Policjanci na miejscu wykonali czynności procesowe. Aktualnie w sprawie będzie prowadzone postępowanie w toku którego policjanci będą zmierzać do ustalenia danych tych sprawców i ich zatrzymania – mówi asp. szt. Mirosława Piątek, KPP w Żywcu.

Teraz policja apeluje do wszystkich mieszkańców, którzy mogą mieć informacje na temat tożsamości sprawców o kontakt z najbliższą jednostką.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close