RegionWiadomość dnia

Komunikacja miejska drożej od dzisiaj. Bilety ZTM już w nowych cenach

Od poniedziałku 19 kwietnia pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej muszą płacić więcej za bilety. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził zapowiadaną od kilku miesięcy podwyżkę. Średnio bilety zdrożały o 12%.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


-Pensje stoją w miejscu, a bilety mają podobno właśnie zdrożeć słyszałam, także no nie jestem zadowolona, zresztą zawsze miesięczny kupuje, ale mimo wszystko -mówi Bożena mieszkanka Katowic.

Coraz trudniej, jest dla nas dla mieszkańców, więcej pieniędzy trzeba wydawać, jest to nie wygodne oczywiście dla nas mówi Nikola mieszkanka Katowic.

Komunikacja miejska drożej od dzisiaj. Bilety ZTM już w nowych cenach
Komunikacja miejska drożej od dzisiaj. Bilety ZTM już w nowych cenach

Jak tłumaczy ZTM, podwyżka spowodowana jest ograniczeniami wprowadzonymi w czasie pandemii, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze wpływy z biletów. W 2020 roku ze sprzedaży biletów ZTM zarobił 100 mln zł mniej niż planował.

-Koniecznością stała się zmiana cen biletów, która przy jednoczesnym nieznacznym wzroście dla pasażerów pozwoli zachować dotychczasowy zasięg linii na terenie Metropolii, a także zaoferować nowe rozwiązania, przede wszystkim dla tych osób, które często korzystają z usług Zarządu Transportu Metropolitalnegomówi Michał Wawrzaszek rzecznik prasowy ZTM.

Po podwyżce najpopularniejszy bilet papierowy na jedno miasto lub 20 minut jazdy zdrożał z 3,40 gr na 4 zł. Ten na dwa miasta i 40 minut kosztuje teraz 5 zł zamiast 4, a na trzy miasta i 90 minut 6 zamiast 5 zł. Od kilku do kilkudziesięciu złotych zdrożały też bilety okresowe.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close