RegionWiadomość dnia

Koniec z darmochą. Parkowanie na rynku w Siewierzu już płatne

Kolejne miasto w Metropolii wprowadza opłaty za parkowanie. Od poniedziałku 19 kwietnia trzeba płacić za postój na rynku w Siewierzu.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Panie ja tutaj 70 lat mieszkam i nigdy nie było, a teraz jest? – dziwi się jeden z mieszkańców Siewierza. – Jeśli ktoś jest stąd to ok, ale jeśli ktoś tylko na chwilę podjeżdża i musi latać za parkomatem? – pyta Anna, mieszkanka Mierzęcic.

– Jestem za tym, za tym płatnym parkowaniem tak! Ponieważ pracownicy tu przyjeżdżają, zajmują wszystkie parkingi no i te samochody tutaj stoją cały dzień – uważa Marek, mieszkaniec Siewierza.

 

A dodatkowo niektórzy zostawiają swój samochód i przesiadają się do kolejnego by wspólnie podróżować do pracy w ościennych miejscowościach. W obu wypadkach efekt jest dokładnie ten sam.

Kolejne miasto w Metropolii wprowadza opłaty za parkowanie. Od poniedziałku 19 kwietnia trzeba płacić za postój na rynku w Siewierzu.
Kolejne miasto w Metropolii wprowadza opłaty za parkowanie. Od poniedziałku 19 kwietnia trzeba płacić za postój na rynku w Siewierzu.

– Ludzie, którzy z zewnątrz czasami chcą się zatrzymać po prostu nie mają jak, bo nie ma gdzie – mówi Mariola Jałuszko, właścicielka sklepu Smerf.

I tym samym tracą na tym właściciele firm, bo liczba klientów jest dużo mniejsza niż w rzeczywistości mogłaby być. Co ciekawe, problemu nie rozwiązało nawet utworzenie swoistego centrum przesiadkowego przy placu Wojska Polskiego, gdzie chętni mogli zostawić swoje auto na cały dzień.

– W dalszym ciągu wygodniejszym miejscem był rynek i patrząc na miejskie kamery, czy będąc tutaj mieszkańcem, że te samochody były po prostu pozostawiane rano, blokowały po kilka miejsc – mówi Marcin Machura, Urząd Miast i Gminy w Siewierzu.

Według urzędników, wraz z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania powinno się to zmienić. Pierwsza godzina parkowania kosztuje 3zł, druga 3,50, trzecia 4,20, a każda kolejną 3 zł. To czy kierowcy płacą za parking będą skrupulatnie sprawdzać kontrolerzy.

– Którzy otrzymają od Urzędu Miasta w Siewierzu specjalny telefon, który ma funkcję skanera i ten skaner skanuje tablice rejestracyjne i wyświetla komunikat podkreśla Elżbieta Brzozowska, UMiG w Siewierzu.

 

Za brak ważnego biletu jest przewidziana dodatkowa opłata w wysokości 50 lub 100 zł w zależności od tego w jakim czasie zostanie ona zapłacona. Strefa płatnego parkowania na rynku w Siewierzu obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close