RegionWiadomość dnia

Płuca jeżdżą po drogach w Pszczynie! Są na specjalnej przyczepie [WIDEO]

Przez najbliższe dwa tygodnie mieszkańcy Pszczyny będą mogli obserwować jakim powietrzem oddychają w swoim mieście. Mobilne płuca, które pojawiły się na rynku, są elementem akcji „Zobacz, czym oddychasz. Zmień to”, którą organizuje Polski Alarm Smogowy. Mobilne płuca staną również w Rybniku, Raciborzu czy Sosnowcu.

 

 

Kto zdarł skórę z psa w Mysłowicach? Szukamy sprawcy razem z policją! TOP 5 Silesia Flesz

-Pszczyna po raz kolejny została liderem rankingów smogowych i drugi raz z rzędu plasujemy się na pierwszym miejscu. Oddychamy niemal 1/3 roku bardzo zanieczyszczonym powietrzem – podkreśla Aleksandra Antes Szewczyk prezes „Nie dokarmiaj smoga”:

Hasło akcji ma zwrócić uwagę mieszkańców Pszczyny na tragiczną jakość powietrza i zachęcić ich do wymiany pieców na inne źródła ciepła. Stowarzyszenie „Nie dokarmiaj smoga” apeluje do burmistrza o stworzenie punktu, w którym mieszkańcy będą mogli dostać kompleksową informację na temat różnych programów i dofinansowań związanych z ograniczeniem niskiej emisji.

Przez najbliższe dwa tygodnie mieszkańcy Pszczyny będą mogli obserwować jakim powietrzem oddychają w swoim mieście. Mobilne płuca, które pojawiły się na rynku, są elementem akcji „Zobacz, czym oddychasz. Zmień to"
Przez najbliższe dwa tygodnie mieszkańcy Pszczyny będą mogli obserwować jakim powietrzem oddychają w swoim mieście. Mobilne płuca, które pojawiły się na rynku, są elementem akcji „Zobacz, czym oddychasz. Zmień to”

-Dlatego też uważamy, że kompetentne osoby, które mogłyby mieszkańców wesprzeć to jest coś co na dzień dzisiejszy jest konieczne. Mało tego, my mamy wiedzę, że w innych miastach takie punkty działają i proszę mi wierzyć, że tam nikt nie próżnuje, osoby tam zatrudnione mają pełne ręce pracy i faktycznie kolejne wnioski kierowane są do funduszu ochrony środowiska mówi Katarzyna Klimek Adamczyk członek stowarzyszenia.

Pszczyna bierze udział we wszystkich programach związanych z walką ze smogiem, jak na przykład „STOP Smog”, który jest kierowany do osób najuboższych.

-Burmistrz nie jest w stanie dotrzeć indywidualnie do każdego mieszkańca tym bardziej, że mamy dzisiaj prawie 7500 kotłów jeszcze do wymiany, 1000 wymieniliśmy w ostatnim półtorej roku, czy tam dwóch latach. My będziemy docierać do tych mieszkańców, natomiast proszę wziąć pod uwagę możliwości finansowe – mówi Dariusz Skrobol Burmistrz Pszczyny.

Polski Alarm Smogowy przypomina, że zgodnie z uchwałą antysmogową sejmiku woj. śląskiego, kotły eksploatowane powyżej 10 lat trzeba wymienić do końca 2021 roku.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poczta Polska doręczy paczki nawet w sobotę i niedzielę! Takie cuda przed świętami 😉

Kobietę musieli wycinać z samochodu! Okropny wypadek na S1 w Pyrzowicach [ZDJĘCIA]

Masz kredyt? Możesz się cieszyć. RPP wie co ze stopami procentowymi

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close