AlarmRegionWiadomość dnia

Po awansie GKS Katowice policja zatrzymuje kiboli. Szuka też tych, którzy odpalili piro [WIDEO]

Nie wszyscy świętowali awans GKS Katowice w miniony poniedziałek, jak należało. Katowicka policja zatrzymała kilku pseudokibiców, którzy wtargnęli na mecz. Jeden z nich wbiegł nawet na boisko i do budynku klubowego. Ale na tym nie koniec.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

GKS Katowice w miniony poniedziałek wywalczył upragniony awans do 1. ligi, gromiąc Stal Rzeszów 4-1. Nie ma się co dziwić kibicom, że w euforii świętowali sukces klubu z Bukowej. Ale niektórych poniosło.

Zatrzymania pijanych pseudokibiców po meczu GKS Katowice. Policja szuka kolejnych  (fot.KMP Katowice)
Zatrzymania pijanych pseudokibiców po meczu GKS Katowice. Policja szuka kolejnych (fot.KMP Katowice)

Obowiązujące przepisy zlekceważyło dwóch kibiców GKS-u Katowice, którzy nie zostali wpuszczeni na stadion. Pomimo tego 40-latek wspólnie z 31-letnim kolegą wtargnęli na teren imprezy masowej, wchodząc na sektor stadionu. Zostali zatrzymani przez katowickich policjantów.

To nie koniec. Kolejny z zatrzymanych to 27-latek, który wbiegł na murawę boiska i pobiegł do budynku klubowego. Wszyscy trzej mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że mieli od ponad półtora do blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany 27-latek, który wybiegł z sektora na murawę, ma aktualny zakaz wstępu na imprezy masowe, który obowiązuje go aż do 2023 roku.

Katowicka Policja będzie również wyjaśniać, jak mężczyzna pomimo zakazu stadionowego dostał się na sektor kibiców i uczestniczył w imprezie masowej. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone z nimi czynności procesowe.

Niestety, to nie jedyne incydenty, do których doszło podczas poniedziałkowego spotkania. W trakcie meczu, który zgromadził prawie 2 tys.. kibiców, pseudokibice katowickiej drużyny odpalili materiały pirotechniczne. Chwilę przed tym rozłożyli tzw. sektorówkę, by ukryć osoby, które odpaliły race. Katowicka policja zapowiada jednak, że niewiele im to pomoże, bo jest już w trakcie namierzania osób odpowiedzialnych za wniesienie i odpalenie pirotechniki na stadionie.

 

źródło: KMP Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy rodzice puszczą dzieci do szczepień na covid? Ruszyła rejestracja nastolatków 12-15 lat

Na dwie godziny odeszły od łóżek. Pielęgniarki i położne zorganizowały protest w Katowicach

Wesela odblokowane z kolejnych obostrzeń, ale jest dużo drożej niż przed lockdownem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close