RegionWiadomość dnia

Po wyborach parlamentarnych pustki w śląskim sejmiku! Będą nowi radni

Puste ławy w sejmiku śląskim. Wszystko za sprawą wyborów parlamentarnych. Aż siedmioro dotychczasowych radnych uzyskało mandat senatorski lub poselski. I na ich miejsce wejdą nowi. Wśród nich jest Alina Bednarz, która zastąpi Michała Gramatykę.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

-Przede wszystkim moja działka to sprawy społeczne i kultura i tym chciałabym się zająć. Chciałabym pracować w komisji spraw społecznych, komisji kultury. Jestem pełnomocniczką Kongresu Kobiet w województwie śląskim. Chciałabym też działać na rzecz równych praw kobiet, mężczyzn, ale nie tylko, wszelkiej dyskryminacji. Moim marzeniem jest powołanie pełnomocniczki albo pełnomocnika do spraw równych szans – mówi Alina Bednarz, Koalicja Obywatelska.

 

Prawie równo cztery lata będą mieli nowi radni na wykazanie się w wojewódzkiej polityce. Bo tyle zostało do końca tej kadencji. W sejmiku śląskim zasiądzie też Jarosław Szczęsny, który zastąpi Ewę Gawędę.

– Myślę, że jeszcze cztery lata to jest bardzo długi czas i jako radny będę mógł się pokazać wyborcom, jak i całemu województwu śląskiemu. Że jestem aktywny i skuteczny i będę mocno działał na rzecz rozwoju Śląskamówi Jarosław Szczęsny, Porozumienie Jarosława Gowina/Prawo i Sprawiedliwość.

 

W wyborach parlamentarnych mandaty uzyskali jeszcze Grzegorz Gaża, Wojciech Saługa, Halina Bieda, Michał Woś i Wojciech Konieczny. Na ich miejsce mają pojawić się: Przemysław Wydra, Iwona Jelonek, Janusz Bieniek, Stanisław Jaszczuk i Gabriela Łacna. Ale to na razie wstępna lista.

– Sprawa jest taka, że osoba, która jesienią miała kolejną największą liczbę głosów, niekoniecznie dzisiaj będzie zainteresowana, bo może np. podjąć inne obowiązki zawodowe. Najpierw musi wyrazić zgodę. Najbliższa sesja sejmiku województwa jest w najbliższy poniedziałek, natomiast jest to za krótki czas na przeprowadzenie tej procedury mówi Sławomir Gruszka, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Zaprzysiężenie nowych radnych sejmiku województwa śląskiego odbędzie się najprawdopodobniej w listopadzie.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: To już wyniki ostateczne. Państwowa Komisja Wyborcza policzyła 100 procent głosów

PiS stracił senat! Opozycja wygrywa wybory do senatu!

Gliwice: To koniec pewnej epoki. Zygmunt Frankiewicz przestaje być prezydentem po 26 latach!

 

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close