AlarmRegion

Potężny wybuch butli z gazem w Rybniku! Mieszkańcy nadal nie mogą wrócić do swoich mieszkań [WIDEO]

Mieszkańcy bloku w Rybniku, w którym w niedzielę rano doszło do wybuchu butli z gazem na razie nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Na miejscu cały czas trwają oględziny, między innymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Oględziny wykazały, że konstrukcja budynku nie została naruszona w wyniku tego zdarzenia. Dzisiaj trwają oględziny branżowców związane z oceną stanu technicznego, w tym instalacji elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej pod kątem przydatności do użytkowania. Jeżeli wyniki będą pozytywne takie protokoły trafią do nadzoru budowlanego i wówczas nie będzie przeszkód, żeby mieszkańcy wrócili do swoich lokali mieszkalnych – mówi Tomasz Karakuła, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rybniku.

Wiadomo, że oględziny trwały do późnych godzin popołudniowych. Ewentualną decyzję o powrocie do mieszkań inspektor nadzoru budowlanego podejmie najprawdopodobniej jutro. Na pewno do użytku nie nadaje się mieszkanie, w którym doszło do wybuchu. Swoją pomoc poszkodowanym zaproponowało też miasto.

Została zaoferowana przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej pomoc psychologiczna tym mieszkańcom, na miejscu była dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku z ofertą wsparcia. Na razie mieszkańcy deklarują, że nie potrzebują wsparcia finansowego. Większość z nich znalazła miejsce do mieszkania u swoich bliskich – mówi Agnieszka Skupień, Urząd Miasta Rybnika.

Do wybuchu butli z gazem doszło w niedzielę rano. Zostało poszkodowanych pięć osób, jedna z nich – 63-letni mężczyzna – został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W tym roku księża nie odwiedzą wiernych podczas kolędy. Wyjątkiem specjalne zaproszenia

Koronawirus w liczbach: ZUS wypłacił blisko 1,3 mln zasiłków opiekuńczych na kwotę 912 mln złotych

Dyrektor Muzeum Auschwitz chce iść do więzienia za 13-letniego chłopca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close