AlarmRegion

Pożar szkoły przy klasztorze w Lublińcu: Ogień opanowany, straty są ogromne! [WIDEO]

Pożar w Zespole Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu. Dziś rano zapalił się tam dach budynku. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Straty są duże.

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


– Dowiedzieliśmy się będąc w domu, od innych mam. Mamy grupę stworzoną na WhatsApp i przez nią dowiedzieliśmy się, że trwa pożar. Byliśmy jeszcze w domu. Jak przyjechaliśmy zobaczyć na własne oczy, co się dzieje, to zobaczyliśmy już jak cały dach płonął – mówi Agnieszka Filipiak, mieszkanka Lublińca.

– Wspólnota zakonna była zgromadzona na modlitwie porannej, dlatego ewakuowaliśmy wszystkich ojców, braci, szczególnie chorych, tych, którzy mieli problemy z poruszaniem, poruszali się na wózku. Natomiast jeżeli chodzi o obiekt szkoły, na jej terenie nie było żadnych uczniówmówi o. Paweł Gomulak, Polska Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Pożar szkoły przy klasztorze w Lublińcu: Ogień opanowany, straty są ogromne!
Pożar szkoły przy klasztorze w Lublińcu: Ogień opanowany, straty są ogromne!

Z budynku szkoły ewakuowano tylko dwójkę nauczycieli i pracownika technicznego. Nikomu nic się nie stało. Pożar rozprzestrzenił się szybko, zajął ponad 400 m2 poddasza. W pewnym momencie zawalił się fragment dachu. W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 20 zastępów straży pożarnej.

– Sam fakt, że jest to poddasze i tak jak na poddaszu: belki, ocieplenia, ten ogień przedostaje się między nimi i jest utrudnione dostanie się do tego źródła ognia i bezpośrednie ugaszenie go – mówi asp. szt. Rafał Romanek, KP PSP w Lublińcu.

Pożar w Zespole Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu. Dziś rano zapalił się tam dach budynku
Pożar w Zespole Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu. Dziś rano zapalił się tam dach budynku

Na razie nie wiadomo, co z uczniami, którzy mieli mieć dzisiaj w szkole lekcje. Nieoficjalnie mówi się, że prawdopodobnie przejdą na naukę zdalną. Jeszcze w trakcie gaszenia ognia pojawiały się propozycje pomocy w odbudowie szkoły.

– Już dzisiaj wystąpię do wojewody, do pana premiera o to, żeby środki pomocowe spłynęły. Takie może doraźne, ale też takie, które pozwolą szybko odbudować, wyremontować ten segment budynkumówi Andrzej Gawron, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Straż pożarna nie wie na razie co było przyczyną zapalenia się budynku. To mają wyjaśnić biegli. Szacowane są również straty, jakie wyrządził pożar.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicze ciężarówki pojawiły się w Sosnowcu. Mieszkańcy przerażeni tym, co jest w środku! [WIDEO]

Jeden z protestujących górników w szpitalu. Pod ziemią już ponad 400 strajkujących!

Kto ma finansować komunikację publiczną w Metropolii?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close