KrajRegion

Premier Morawiecki w Tychach: Postawimy maszty na flagi w każdej gminie [WIDEO]

Solidarni pod flagą biało czerwona. Takimi słowami można podsumować wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który dzisiaj odwiedził województwo śląskie. Prezes Rady Ministrów pojawił się m.in. w Tychach ogłaszając nowy program dla polskich gmin o nazwie „Pod Biało Czerwoną”.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dzięki temu projektowi gminy mogą składać wnioski o sfinansowanie budowy masztów, na których w przyszłości ma powiewać polska flaga. Na spotkaniu w Tychach nie było przedstawicieli lokalnego samorządu. Morawiecki mówił, że Polska to kraj tolerancyjny, otwarty i nowoczesny, a jeśli dzielą nas poglądy to flaga jest tym co powinno nas jednoczyć.

Polskość to jest wielka wspaniała wartość, że polskość to jest solidarność, polskość to wolność, a biało czerwona flaga niech łączy. Przecież biało czerwona flaga nie jest ani prawicowa, ani lewicowa – biało czerwona flaga, nasze barwy narodowe należy do wszystkich. Biało czerwona to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

Pod biało-czerwoną

?????? Premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji akcji #PodBiałoCzerwoną: Biało-czerwona flaga, nasze barwy narodowe należą do wszystkich.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Wtorek, 25 sierpnia 2020

Ponad to w trakcie wizyty w Jastrzębiu-Zdroju premier oprócz złożenia kwiatów pod Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego, obejrzał wspólnie z władzami kopalni wystawę „Tu rodziła się Solidarność”, która przypomina o 40 rocznicy powstania wolnych związków zawodowych „Solidarność”. W spotkaniu uczestniczyli górnicy, którzy niedawno oddali swoje osocze na potrzeby walki z koronawirusem.

Dzisiejsza Polska wzięła się z solidarności, wzięła się z tej solidarności ze związku zawodowego Solidarność i wzięła się też z tego pragnienia solidarności, którą ówczesny związek wyrażał nasze aspiracje niepodległościowe, niósł ze sobą w swojej historii lat 80-tych, tej burzliwej najpierw historii stanu wojennego. – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

Petycje w sprawie budowy masztu składają mieszkańcy gmin. W gminach do 20 tys. Mieszkańców wystarczy 100 podpisów, do 100 tys. mieszkańców 500 a w gminach poyżej 100 tys. Mieszkańców przynajmniej 1000 podpisów.

Autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: 67-latek z Cieszyna z zarzutami ws. wypadku, w którym zginęło 9 osób [WIDEO]

Sensacja? Brzęczek nie powołał Lewandowskiego do reprezentacji! Wiemy dlaczego!

Spada liczba zakażeń koronawirusem na Śląsku. Przypadek czy wypłaszczenie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close