Artykuł Sponsorowany

Profesjonalny piec do pizzy – do ogrodu i do restauracji

Lubisz pizzę? Kto nie lubi? Ta włoska potrawa, powstała w Neapolu w czasach biedy i niedostatku żywności, podbiła świat. Nie ma chyba kraju, w którym nie podaje się jej zarówno we włoskich restauracjach, jak i w domach. Oprócz naszych ulubionych składników, najważniejszym elementem pizzy, jest dobrze upieczone ciasto. Dawniej, służyły do tego proste piece opalane drewnianymi polanami. Dziś, ta najsłynniejsza włoska potrawa, przygotowywana jest w profesjonalnych piecach, w sam raz do ogrodu lub restauracji.

 

  1. Profesjonalny piec do pizzy – biesiada pod chmurką
  2. Elektryczny piec, opalany drewnem czy gazowy?
  3. Do wypiekania pizzy i nie tylko

Profesjonalny piec do pizzy – biesiada pod chmurką

Wiosną i latem, przy sprzyjającej pogodzie, jedzenie na świeżym powietrzu, nie ma sobie równych. Gościom dopisuje zarówno apetyt, jak i dobry humor. Jeśli masz ogród, spraw sobie profesjonalny piec do pizzy. Masz wówczas gwarancję, że twoja rodzina i goście, będą zadowoleni. Natomiast w restauracjach, w których serwowane są różne rodzaje pizzy, piece będą dodatkową atrakcją, przyciągającą klientów. Tradycyjny piec do pieczenia pizzy jest opalany drewnem. Możesz jednak wybrać piec elektryczny, lub gazowy. Każdy z nich świetnie sprawdzi się podczas biesiady pod chmurką. Nowoczesne, profesjonalne piece do przygotowywania tego włoskiego przysmaku, charakteryzują się niezawodnością działania i nowoczesnym designem. Przy takim urządzeniu można zorganizować garden party, urodziny, imprezę dla dzieci a nawet ucztę weselną, jeśli państwo młodzi są miłośnikami włoskiej kuchni. Wybierając piec, warto postawić na produkty firm, które długo funkcjonują na rynku. Mamy wówczas pewność, że urządzenie będzie działać bezawaryjnie przez długie lata. 

Elektryczny piec, opalany drewnem czy gazowy?

Włosi najbardziej cenią sobie piece do pizzy opalane drewnem. Ich zdaniem, nie ma nic lepszego, niż aromat płonących polan, który przenika do potrawy w czasie obróbki termicznej. Także koszty eksploatacji takiego pieca są mniejsze, niż jego gazowych i elektrycznych odpowiedników. Jednak w czasie użytkowania, trzeba pilnować, aby wewnątrz komory nie zebrało się zbyt dużo popiołu i regularnie go usuwać. Piec gazowy, ma jednak tę zaletę, ze błyskawicznie się nagrzewa i długo trzyma ciepło. Aby go uruchomić, nie potrzebujemy gazu ziemnego z przewodów. Wystarczy użyć butli gazowej. Pizza upieczona w gazowym piecu, będzie równie smaczna, jak w piecu opalanym drewnem. Jest łatwiejszy w obsłudze, ponieważ można kontrolować w nim temperaturę. Jednak co jakiś czas, należy sprawdzać stan techniczny urządzenia, aby nie narazić siebie i biesiadników na niebezpieczeństwo. Na rynku dostępne są również elektryczne piece do pizzy, jednak z uwagi na wysokie koszty eksploatacji, są wybierane zdecydowanie rzadziej. Ich niewątpliwa zaletą, jest krótki czas nagrzewania i brak zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery w czasie użytkowania. 

Do wypiekania pizzy i nie tylko    

Profesjonalne piece do pizzy mogą służyć do pieczenia wielu innych potraw. Jeśli masz ochotę na coś innego, niż włoski placek, możesz wybrać piec przenośny. Jego niewielkie rozmiary sprawią, że świetnie sprawdzi się jako domowy piec do wypiekania chleba, bułeczek czy ciast. W czasie przerw w użytkowaniu, zmieści się w komórce lub piwnicy. Dobrym wyborem będzie piec do pizzy dwukomorowy, który pozwala na przygotowanie „dwóch pieczeni przy jednym ogniu”, czyli kilku potraw naraz. Z powodzeniem upieczesz w nim kurczaka, inne rodzaje mięsa, warzywa, ryby, owoce morza oraz grzyby. Warto pamiętać, że potrawy pieczone, są dużo zdrowsze i mniej obciążające przewód pokarmowy, niż dania smażone na oleju. 

źródło: artykuł partnera

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button