reklama
Artykuł Partnerski

Przesyłki zagraniczne: czego nie można wysyłać za granicę? Możesz się zdziwić

Pomimo różnych udogodnień związanych z wysłaniem paczki, nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, należy pamiętać o tym, że nie każdą rzecz można nadać w paczce. Istnieje wiele towarów, których wysyłanie jest zabronione. W poniższym artykule przyjrzymy się im bliżej, a także przekonamy się, co można dostarczyć w standardowej paczce, a co na palecie.

 

Przesyłki zagraniczne – jak przygotować do wysyłki?

reklama

Cały proces przygotowania przesyłki nie jest tak skomplikowany, jakby mogło się wydawać. Istnieje mnóstwo firm kurierskich świadczących tego typu usługi, a także serwisów brokerskich, w których można porównać oferty kilku przewoźników. Wystarczy określić rodzaj przesyłki (koperta, paczka czy paleta), kraj odbiorcy i wymiary paczki (waga, długość, szerokość, wysokość). Należy pamiętać, że przesyłki zagraniczne powinny być odpowiednio zapakowane: wystające elementy powinny być dodatkowo zabezpieczone np. folią bąbelkową.

Czy przesyłki zagraniczne są drogie?

Jeśli chodzi o wysyłkę przesyłki zagranicznej, firm kurierskich, które działają na terenie Unii Europejskich, jest mniej, niż tych, które funkcjonują w Polsce. W przypadku spedycji zagranicznej zmienia się również cena. Na szczęście, korzystając z usług brokerów kurierskich, którzy współpracują z wieloma firmami kurierskimi, bez problemu można znaleźć firmę jak ShipCenter, która oferuje przesyłki zagraniczne.

Wielu klientom wysyłającym paczki za granicę zależy na stałym monitorowaniu statusu przesyłki. Jest to powszechnie dostępna opcja przy każdej wysyłanej paczce. Co warto podkreślić, w takich usługach, jak Shipcenter, dostępna za darmo. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu można sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się paczka w danym momencie, a następnie podać te informacje na przykład kontrahentowi, by ten mógł zaplanować swój dzień.

Czego nie można wysyłać za granicę?

Przed wysyłką przesyłki międzynarodowej należy zapoznać się z listą produktów, których nie można wysłać w paczce. Najczęściej taką listę można znaleźć na stronie internetowej danej firmy kurierskiej. Do rzeczy zakazanych w paczkach zaliczają się m.in.:

  • alkohol i używki – papierosy, narkotyki, leki, środki psychoaktywne,
  • produkty płynne – często w regulaminie firmy kurierskiej pojawia się zapis
    o zakazie wysyłania takich środków z uwagi na możliwość uszkodzenia paczki, przez co zniszczeniu ulec mogłyby inne przesyłki,
  • żywność – produkty, które mogłyby zepsuć się w ciągu 7 dni, powinny być transportowane środkami do transportu żywności w warunkach chłodniczych,
  • towary niebezpieczne – środki łatwopalne, żrące, chemiczne,
  • przedmioty wysokiej wartości – dzieła sztuki, karty płatnicze, papiery wartościowe, antyki czy biżuteria.

Jeśli chodzi o zagraniczne przesyłki kurierskie, istnieje możliwość przewozu alkoholu, ale tylko w przypadku zlecenia takiego transportu przez sklep. Wówczas ustala się indywidualne warunki, stosując się do obowiązującego prawa związanego z maksymalną pojemnością butelki czy procentowej zawartości alkoholu.

Przesyłki paletowe zagraniczne – co warto wiedzieć?

Przesyłki zagraniczne o wadze powyżej 30 kg mogą być zaliczane już do przesyłek wielkogabarytowych, w związku z czym powinno wysyłać się je na palecie. Wszystko zależy też od specyfikacji ustalonej przez firmę kurierską. Niektórzy przewoźnicy wymagają wysłania przesyłki międzynarodowej na palecie, w przypadku gdy jej waga przekracza 50 kg.

Najpopularniejsze palety to palety euro o wymiarach 120 × 80 cm, ale istnieją także inne gabaryty palet do wyboru, np. 120 × 120 cm. Przesyłki międzynarodowe na palecie powinny być dobrze zapakowane, zabezpieczone tak, aby w trakcie transportu nie uległy uszkodzeniu lub zniszczeniu.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: materiał partnera

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button