RegionWiadomość dnia

Przychodzą nocą do zajezdni. Wyglądają jak kosmici, a walczą z niewidzialnym wrogiem [ZDJĘCIA]

Wyglądają naprawdę kosmicznie, uzbrojeni w coś, co spokojnie mogłoby zagrać w Star Treku czy Gwiezdnych Wojnach. Ludzie, którzy nocą zjawiają się w zajezdni to jednak nie przybysze z innego wymiaru.

 

 

Kryminalne nowości w TVS! Zobaczcie nasze seriale „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

Specjalne kipy dezynfekują autobusy i tramwaje w całym regionie. Powód? Oczywisty. Koronawirus. Rozpoczęła się właśnie dodatkowa, kompleksowa dezynfekcja wszystkich autobusów i tramwajów pozostających w taborze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.

Dezynfekcja odbywa się z użyciem specjalistycznego sprzętu i mieszanki chemicznej, metodą zadymiania wnętrza pojazdów. Pozwala to, oprócz wykonywanego codziennie przez służby miejskiego przewoźnika odkażania powierzchni w pojazdach, na osiągnięcie sterylności przestrzeni wspólnych wewnątrz każdego autobusu i tramwaju. Zwiększa też dodatkowo poziom bezpieczeństwa i komfort podróżowania pasażerów komunikacji miejskiej w Częstochowie i okolicach. Dezynfekcja w czasie utrzymującego się zagrożenia epidemicznego w kraju będzie odbywać się cyklicznie.

Przychodzą nocą do zajezdni. Wyglądają jak kosmici, a walczą z niewidzialnym wrogiem (fot.MPK Częstochowa)
Przychodzą nocą do zajezdni. Wyglądają jak kosmici, a walczą z niewidzialnym wrogiem (fot.MPK Częstochowa)

 

Usługę wykonuje działająca w branży budowlanej Firma ,,ECCO LOGIC” z Kruszyny (zajmująca się również dezynfekcją miejskiego szpitala i karetek częstochowskiego pogotowia). Pracę wykonuje nieodpłatnie, natomiast zakup środka dezynfekcyjnego finansuje Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy z puli środków przeznaczonych na walkę z kryzysem. Decyzję o rozszerzeniu akcji cyklicznej dezynfekcji o środki komunikacji miejskiej podjął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

 

źródło: MPK Częstochowa
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Handel, kościoły, lasy, parki! Rząd 20 kwietnia znosi obostrzenia i zakazy w czasie epidemii koronawirusa!

Maseczki zatrzymają koronawirusa? Od 16 kwietnia śląskie ulice są ich pełne! [WIDEO]

Śląskie: Idą w pielgrzymce dookoła domu! Inaczej się nie da przez koronawirusa! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close