AlarmRegionWiadomość dnia

Rekordowy skok zakażeń koronawirusem na Śląsku! Prawie 200 przypadków!

To jeden z najwyższych wyników od początku pandemii koronawirusa na Śląsku i najwyższy w lipcu. W ciągu ostatniej doby odnotowano 184 nowe zakażenia koronawirusem w naszym województwie!

 

 

Nie będzie strefy wolnej od LGBT! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Najwięcej przypadków pojawiło się w Rybniku i powiecie rybnickim (32), Jastrzębiu – Zdroju (9), powiecie wodzisławskim (19), powiecie cieszyńskim (14), Katowicach (9), Bielsku – Białej i powiecie bielskim (26), Rudzie Śląskiej (17) oraz w powiecie żywieckim (7) – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

W danych tych zawiera się część wyników badań przesiewowych z PG Silesia oraz pracowników kopalni Chwałowice i Bielszowice, którzy jeszcze przed dzisiejszym badaniem przesiewowym zgłosili się do lekarza z powodu wystąpienia objawów Covid-19. Reszta to osoby z kwarantanny, podczas której niestety wirus się rozwinął i mieszkańcy zachorowali. Tak jest np. w powiecie cieszyńskim i wodzisławskim. W tym ostatnim powiecie 7 przypadków dotyczy osób pracujących w Czechach, dlatego służby wojewody stale monitorują także sytuację epidemiologiczną w Republice Czeskiej.

Na 302 przebadane próbki z kopalni PG Silesia 72 okazały się dodatnie. 66 z nich dotyczy mieszkańców województwa śląskiego. Dlatego też wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zdecydował o przebadaniu kolejnej grupy 300 osób z tego zakładu, również wyselekcjonowanej przez dyrekcję kopalni i służby sanitarne. Badania te zostaną przeprowadzone we wtorek także przez Wojsko Polskie.

Wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, w województwie śląskim zakażonych COVID-19 obecnie jest 14 965 osób. 380 przypadków to przypadki śmiertelne. Łączna liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim to 203 991

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, WSSE w Katowicach
autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej nie żyje! Był maltretowany? NOWE FAKTY w bulwersujące sprawie!

Nie uwierzycie co znaleziono w stropie kamienicy w Gliwicach! [FOTO]

Dzięki Fundacji TVS do szpitala w Chorzowie trafił sprzęt ratujący życie noworodków! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close