KrajRegionWiadomość dnia

Rozdają za darmo domy dla jeży. Zobacz, gdzie można je dostać

W dobie panującej suszy jeże nie mają łatwo. I trzeba im pomóc – najlepiej zapewniając im własny domek i dostęp do wody. Takie domki zamierza rozdać Tauron, a jest ich 40. Firma zachęca też do wystawiania specjalnych poidełek dla jeży, które służyć będą także owadom i ptakom.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Susza hydrologiczna z rekordowo niskim poziomem wód w rzekach i wód podziemnych, to zagrożenie dla całej przyrody. – Zachęcamy do robienia poidełek w przydomowych ogrodach i skwerachwyjaśnia szczegóły akcji Łukasz Zimnoch rzecznik prasowy Tauron Polska Energia. – Prostym, a ratującym jeżowe, owadzie i ptasie życie rozwiązaniem jest poidełko. Na dno pojemnika wkładamy kamyki i garść keramzytu, układamy na ich powierzchni gałązki, szyszki czy kawałek kory, można też dodać płat mchu, kępkę trawy z korzeniami. Całość zalać należy wodą, ale nie może jej być za dużo, znajdujące się w poidełku kamyki mają być wilgotne, ale nie całkowicie zanurzone w wodzie – dodaje Zimnoch.

Jak dostać darmowy domek dla jeża? Wystarczy wejść na profil Taurona na facebooku i wziąć udział w konkursie. Zasady są proste – należy pokazać zdjęcie miejsca, gdzie chcemy ustawić domek dla jeża i uzasadnić dlaczego zwierzęciu będzie dobrze właśnie u ciebie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masowe badania górników na koronawirusa w Rudzie Śląskiej. Testy w Bielszowicach i KWK Ruda

Kibice Ruchu Chorzów nie chcą zwrotu za karnety na mecze. Chcą tak pomóc klubowi w ciężkim czasie!

Prezydenci, burmistrzowie, aktorzy rapują! Śląskie zwariowało na punkcie #hot16challenge! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close