KrajRegion

Ruda Śląska: Przed MCK-iem powstanie mały plac z ławkami i oświetleniem ledowym

Ruda Śląska: Przestrzeń przed Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Nowym Bytomiu zmieni się nie do poznania. Miasto właśnie ogłosiło przetarg w tej sprawie.

 

Ruda Śląska ogłosiła przetarg na przebudowę przestrzeni przez Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Jakie są plany dotyczące tej inwestycji?

 

TOP 5 Silesia Flesz: Jazda do lasu! Rząd wypuszcza nas z domów!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

 

Ruda Śląska: Miasto ogłosiło przetarg

– Przestrzeń przed Miejskim Centrum Kultury zostanie całkowicie przebudowana i dostosowana do ruchu pieszego i rowerowego. Powstanie tam mały plac z ławkami i oświetleniem ledowym. We wszystko wkomponowana zostanie zieleń – napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Przy tej okazji przebuduje się też ciąg komunikacyjny od ul. Hallera do ul. Markowej. W ramach inwestycji na całej długości powstanie nowy chodnik z płyt betonowych oraz ścieżka rowerowa z nawierzchni mineralno-żywicznej. Zachowa się znajdujące się tam okazałe drzewa i dodatkowo wyeksponuje za pomocą oświetlenia. Zainstalowane zostaną także ławki i kosze na śmieci.

– Do 11 maja czekamy na oferty od wykonawców. Firma, która wyłoniona zostanie w drodze przetargu, na realizację inwestycji będzie miała czas do końca listopada – napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Przedsięwzięcie to miasto będzie realizowało ze wsparciem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na ten cel z funduszy związku miasto pozyskało 300 tys. zł w ramach programu na rzecz ograniczania niskiej emisji.

źr.: rudaslaska.com.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Druga fala zakażeń koronawirusem będzie jeszcze groźniejsza

Testy na koronawirusa przy galerii Libero w Katowicach. Wiemy ile kosztuje badanie [WIDEO]

Nowe informacje ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 20 pracowników zakażonych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close