RegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Śmieci i podatki w górę? Dodatkowe pieniądze poszłyby na miejski sport

Podwyżka opłat za śmieci i podatków dla wszystkich. To recepta prezydent Grażyny Dziedzic na ratowanie rudzkiego sportu. Dziś prezydent zaproponowała radnym opozycji, aby ci wyrazili zgodę na podwyżkę za śmieci z 23ech na 29 zł oraz ustalenie maksymalnej stawki podatkowej.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Jeżeli byśmy tę dziurę budżetową „załatali”, tak mówiąc kolokwialnie, tą stawką, to wtedy dalej mamy duże problemy finansowe, ale żeby jednak było na bazę sportową i na pokrycie częściowe – powtarzam: częściowe – pokrycie szkolenia dzieci i młodzieży, wtedy byśmy te 2,2 mln zł w jednostkach miejskich zabrali – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

 

O finansowej zapaści rudzkiego sportu czytaj także tutaj:

Koniec ze sportem w Rudzie Śląskiej? Miasto obcięło kasę na sportowe kluby! [WIDEO]

Bo tylko w ubiegłym roku miasto dopłaciło do gospodarki odpadami 8,4 mln zł. To o ponad 2 mln zł więcej niż w 2018 roku. Na ratunek sportowi miały przyjść miejskie granty, ale to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Występująca w lidze okręgowej Urania Ruda Śląska dostała 2,5 tys. zł. To wystarczy mniej więcej na trzy tony węgla na ogrzewanie. Problem mają też inni – między innymi pięściarze.

– Może się okazać, że braknie i zawodnicy nie pojadą na turnieje? – Też tak bywa… Też tak bywa, że musimy z pewnych turniejów rezygnować. A najprostszy cykl szkolenia to jeżdżenie po turniejach. To jest największy progres dla danego zawodnika – mówi Eugeniusz Sarota, UKS Śląsk Ruda Śląska.

Dziś prezydent zaproponowała radnym opozycji, aby ci wyrazili zgodę na podwyżkę za śmieci z 23ech na 29 zł oraz ustalenie maksymalnej stawki podatkowej
Dziś prezydent zaproponowała radnym opozycji, aby ci wyrazili zgodę na podwyżkę za śmieci z 23ech na 29 zł oraz ustalenie maksymalnej stawki podatkowej

Z większym problemem muszą zmierzyć się kluby piłkarskie, których budżety do tej pory wynosiły nawet po kilkaset tysięcy złotych na rok.

– Jest zagrożenie, że dzisiaj stracimy IV-ligowy klub, który może nie przystąpić do rozgrywek na wiosnę. Możemy stracić dwa kluby, które dzisiaj są w „okręgówce”, które są szansą dla grania dzieci, juniorów przede wszystkim, którzy się rozwijają i na tej bazie mogą gdzieś indziej iść. Dzisiaj może dojść do tego, że kluby po prostu zlikwidują drużyny seniorskie – mówi Marceli Murawski, wiceprezes GKS Urania Ruda Śląska.

Sportowy pat w Rudzie Śląskiej może doprowadzić do tego, że podczas najbliższej sesji… obędzie się bez zasad fair play. A niektórzy radni, mogą dostać w przyszłych wyborach czerwoną kartkę.

Podwyżka opłat za śmieci i podatków dla wszystkich. To recepta prezydent Grażyny Dziedzic na ratowanie rudzkiego sportu
Podwyżka opłat za śmieci i podatków dla wszystkich. To recepta prezydent Grażyny Dziedzic na ratowanie rudzkiego sportu
autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

[WIDEO +18] Katował bestialsko kota, teraz uciekł za granicę!? Nagranie zszokowało internet!

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu ma już nową ciężarówkę! Wspaniałe zakończenie niesamowitej historii! [WIDEO]

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close