RegionWiadomość dnia

Rybnik, Chorzów, Sosnowiec: Miasta nagradzają mieszkańców za wysoką frekwencję w wyborach!

Miały być nagrody za frekwencją w wyborach i będą. W Sosnowcu prezydent Chęciński obiecał je, jeśli frekwencja wyborcza w tym mieście co najmniej o 10 procent przekroczy tę z wyborów samorządowych – a wyniosła nieco ponad 64 procent – to w nagrodę mieszkańcy zapłacą za miejskie atrakcje pół ceny.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

-Od 8 do 10 listopada zapraszamy wszystkich do naszego miasta – oczywiście jednostki miejskie takie jak teatr, czy MOSiR – te wszystkie wejścia będą za pół ceny – zachęca Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM Sosnowiec.

 

Podobnie w Rybniku. Tu w tegorocznych wyborach przekroczono 60%. Do nadrobienia było sporo, bo do tej pory Rybnik z ledwością osiągał 50o procentową frekwencję. Prezydent zaprasza teraz na imprezy kulturalne i sportowe weekendy za darmo lub za symboliczną złotówkę.

-Oferta prezydenta polegała na tym, ze mamy świętować przez dwa weekendy. Jeden weekend będzie kulturalny – oferta skierowana jest do rodzin, wielbicieli muzyki poważnej, do wielbicieli muzyki rozrywkowej będą spektakle dla dzieci. Będzie również weekend sportowy 10 i 11 listopada – tu będziemy świętować w rybnickim MoSiRze – wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM w Rybniku.

 

Nagrody za frekwencję w wyborach ma także dla mieszkańców Chorzów. -Spisaliście się w niedzielę z frekwencją, więc – tak jak zapowiadał Prezydent Andrzej Kotala – czas na zniżki – czytamy na miejskim fb:

Spisaliście się w niedzielę z frekwencją, więc – tak jak zapowiadał Prezydent Andrzej Kotala – czas na zniżki. Bilety…

Opublikowany przez Miasto Chorzów Wtorek, 15 października 2019

 

Nagrody za głosowanie w innych miastach w kraju ufundowała między innymi też Warszawa i Poznań.

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: To już wyniki ostateczne. Państwowa Komisja Wyborcza policzyła 100 procent głosów

PiS stracił senat! Opozycja wygrywa wybory do senatu!

Gliwice: To koniec pewnej epoki. Zygmunt Frankiewicz przestaje być prezydentem po 26 latach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close