RegionSilesia Informacje

Rzecznik MŚP apeluje o czasowe zawieszenie składek ZUS

W jakim stopniu koronawirus uderzy w polską gospodarkę? Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw już apeluje do premiera Morawieckiego o możliwość czasowego zawieszenia składek ZUS dla przedsiębiorców.

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców skierował do premiera Mateusza Morawieckiego list z apelem o wprowadzenie dobrowolności opłacania składek na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców na okres 6 miesięcy, przy pozostawieniu obowiązku opłacania składki zdrowotnej. Ma to związek z pogarszającą się płynnością finansową firm spowodowaną sytuacją epidemiologiczną.

Ma być to sposób na polepszenie kondycji finansowej, ale także ułatwi przyznanie automatycznie odnawianego kredytu odnawialnego po upływie okresu, na który zostały przyznane. W szczególnej sytuacji są zwłaszcza firmy z branży turystycznej, hotelarskiej, transportowej czy organizacji imprez.

Jak proponuje rzecznik MŚP, z takiego wariantu mogliby skorzystać wszyscy, którzy w ciągu tych sześciu miesięcy rzeczywiście nie będą mieli środków na opłacenie składek. W zamian przedsiębiorcy musieliby się liczyć z faktem pomniejszenia zgromadzonego kapitału, a tym samym z mniejszą emeryturą.

Cały list można przeczytać tutaj.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd zamyka granice i galerie handlowe! To przez koronawirus!

Jest druga ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce!

Epidemia koronawirusa: Czy iść w niedzielę do kościoła? Archidiecezja Katowicka odpowiada [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close