KrajRegionŚwiat

Sensacyjna konsola do gier na rynku! Moranbong to konsola z Korei Północnej!

Korea Północna wysyła w świat swoją myśl techniczną. A nawet technologiczną. Ostatni tak mocno izolujący się kraj na świecie, rządzony niepodzielnie przez Kim Dzong Una właśnie wylansował swoją pierwszą konsolę do gier – Moranbong. Ma ona przypominać znane na rynku konsole Nintendo Wii, czy Playstation Move.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Nazwa „Moranbong” oznacza w języku koreańskim „wzgórze Piwonii”. Kwiecista nazwa tej technologicznej nowinki zapewne wzięła się od parku w dzielnicy Pjongjangu o tej samej nazwie. Identyczną nazwę dzierży również zespół muzyczny, uznawany za tamtejsze Spice Girls. 

Konsola Moranbong (Źródło: http://arirangmeari.com/)
Konsola Moranbong (Źródło: http://arirangmeari.com/)

Jak wynika z doniesień państwowego portalu Korei Północnej, Moranbong to interaktywna rozrywka dla całej rodziny. Na konsoli można, między innymi, odwiedzić wirtualną strzelnicę, czy pobiegać na wirtualnej bieżni. Wszystko to ma na celu zwiększyć aktywność fizyczną Północnokoreańskich rodzin i zapobiegać otyłości wśród społeczeństwa.

Konsola Moranbong (Źródło: http://arirangmeari.com/)
Konsola Moranbong (Źródło: http://arirangmeari.com/)

Korea Północna lansuje tego typu produkt podczas gdy, jak wynika z informacji UNICEF, w 2018 roku ponad 60 tysięcy dzieci było na skraju śmierci głodowej. Dodatkowo, działanie konsoli mogą utrudnić ciągłe przerwy w dostawie prądu, który tylko w stolicy jest dostarczany bez większych przeszkód, dlatego sukces Moranbong nie wykroczy zapewne poza granice Pjongjangu. Reżimowe doniesienia, w rezultacie, brzmią zatem absurdalnie. 

 

 

 

 

 

 

Źródło: arirangmeari.com, cdaction.pl northkoreatech.org

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Racibórz chce zakazać palenia węglem! To będzie pierwsze takie miasto w regionie [WIDEO]

Tragiczny wypadek na drodze S1 w Mierzęcicach! [NOWE FAKTY,WIDEO]

Niebezpieczna substancja w paragonach fiskalnych! Powoduje raka, niepłodność i otyłość

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close