RegionWiadomość dnia

Setki paneli fotowoltaicznych na siemianowickich szkołach

Na dachach siedmiu szkół z Siemianowic Śląskich zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne. Łącznie na budynkach umieszczono 604 sztuki paneli o łącznej mocy ponad 227 kWp.

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Panele fotowoltaiczne znajdują się na dachach: Liceum Ogólnokształcącego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 1, Żłobka Miejskiego, Szkoły Podstawowej nr 6, Młodzieżowego Domu Kultury JORDAN i Zespołu Szkół Specjalnych.

Zdaniem urzędników taka inwestycja spowoduje znaczne oszczędności przy kosztach utrzymania budynków.

– Panele fotowoltaiczne nie tylko przyniosą spore oszczędności przy zakupie energii elektrycznej, ale przede wszystkim wiele korzyści dla środowiska naturalnego – informuje UM w Siemianowicach Śląskich.

Jak zapowiada Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, w perspektywie najbliższych lat instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii pojawią się również na pozostałych budynkach oświatowych.

Realizacja inwestycji kosztowała ponad 900 tys. zł i była możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w ramach „Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji”, które pokryło 100 % kosztów zadania.

Źródło i foto: UM Siemianowice Śląskie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Beskidzcy górale mówią o bankructwie. Naśnieżone za tysiące złotych stoki za osiem dni do zamknięcia!

Wojewoda śląski zamyka oddział covidowy w bytomskim szpitalu. Wraca kardiologia i hematologia

Bunt w Rybniku! Mieszkańcy chcą spędzić sylwestra na rynku mimo zakazu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close