Region

Siemianowice: WAŻNA informacja dla wyborców

Urząd Miasta Siemianowice Śląskie poinformował, że zaświadczenia o prawie do głosowania pobrane przed dniem wyborów zarządzonych na 10 maja są nieaktualne i nie można ich wykorzystać w wyborach 28 czerwca.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

– W przypadku głosowania poza miejscem zamieszkania należy pobrać nowe zaświadczenie. Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się na piśmie w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców, najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 r. – informują urzędnicy.

Zaświadczenie o prawie do głosowania odbiera się osobiście za pokwitowaniem albo przez upoważniona pisemnie osobę.

Wyborcy dopisani, na swój wniosek, do spisu wyborców sporządzonego na 10 maja nie będą automatycznie wpisani do nowego spisu wyborców sporządzonego na dzień wyborów w dniu 28 czerwca.

W celu oddania głosu w miejscu pobytu w dniu wyborców Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, należy ponownie złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców we właściwym urzędzie gminy, najpóźniej do dnia 23 czerwca 2020 r.

Źródło i foto: Siemianowice.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze [WIDEO]

Śląskie: Galerie handlowe opustoszeją? Najemców przez epidemię nie stać na czynsze!

Sukces lekarzy z Gliwic! Wyleczyli z koronawirusa 94-letnią kobietę! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close