RegionWiadomość dniaZdrowie

ŚILne Kobiety, czyli półnagie lekarki ze Śląska walczą na kartach kalendarza o coś bardzo ważnego [WIDEO]

Statystyki są zatrważające. Liczba zachorowań na nowotwory stale rośnie.

 

 

Akcja, która wzruszyła internet! Wszyscy naprawiają zegarki u Pana Ryszarda w Bytomiu!

-To jest zwiększenie zachorowalności o około 10 tys rocznie, czyli jeżeli wedle danych z 2016 roku, bo takie mamy dostępne z Krajowego Rejestru Nowotworów, to było 165 tys zachorowań, to w następnym roku 2017 liczymy, że będzie to powyżej 170 wylicza dr hab. n. med. Iwona Gisterek, katedra Onkologii i Radioterapii ŚUM .

Receptą na zatrzymanie tej tendencji jest profilaktyka. Śląska Izba Lekarska stworzyła projekt pod nazwą pod nazwą ŚILne Kobiety. Lekarki z gabinetów przeniosły się do studia i zapozowały do kalendarza.

 

-Wiele akcji ma krótki termin istnienia. Nowe wydarzenia, nowe fakty, które z chwili na chwilę zaczynają dominować spychają często te inicjatywy edukacyjne, prospołeczne na dalszy plan. Kalendarz jest takim rzadkim już przedmiotem, który służy nam długo, bo cały rok i on jeżeli będzie niósł jakiś przekaz, to mamy nadzieję, że będzie trwałym przekazem – podkreśla dr n. med. Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej.

Chęć udziału w sesji zgłosiło kilkadziesiąt kobiet. Przed obiektywem stanęło 12 z nich. Dziś miały okazję zobaczyć efekty pracy swojej i ekipy zaangażowanej w sesję.

 

-Dla nas to było dość duże wyzwanie. Myślę, że każdej z kobiet, która wzięła udział w akcji towarzyszyło dużo emocji. Zwłaszcza, że zdjęcia są delikatnie roznegliżowane, ale są bardzo eleganckie i subtelne – mówi Patrycja Sikorska-Juśko, uczestniczka sesji.

Kalendarz dostępny jest m.in. w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej oraz poprzez fundację NU-MED.
Kalendarz dostępny jest m.in. w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej oraz poprzez fundację NU-MED.

Kalendarze przekazane zostały Fundacji NU-MED. -Chętnie się nim podzielimy, ale chcemy żeby obdarowani zasilili fundację, a właściwie badania profilaktyczne, które będą wykonywane tutaj, w aglomeracji katowickiej – mówi Jacek Stępnicki, prezes Fundacji NU-MED .

Kalendarz dostępny jest m.in. w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej oraz poprzez fundację NU-MED.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybuch gazu w Szczyrku. Strażacy znaleźli ciała kolejnych dwóch osób. Nie żyją cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci

Tragedia w Szczyrku: Będzie śledztwo ws.sprowadzenia katastrofy skutkującej śmiercią ludzi oraz nieumyślnego spowodowanie śmierci

Tragedia w Szczyrku: Władze Powiatu Bielskiego składają wyrazy współczucia bliskim ofiar oraz całej tamtejszej społeczności

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close