RegionWiadomość dnia

Skoczów: Centrum Edukacji Ekologicznej to nowa placówka za 10 milionów złotych

Remont kamienicy pozwoli stworzyć Centrum Edukacji Ekologicznej i nie tylko. W Skoczowie w tym samym budynku swoje miejsce znajdą rozsiane po mieście agendy urzędu gminy. W centrum będzie prezentowana fauna i flora właściwa dla tego regionu województwa śląskiego.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Do końca października br. ma zakończyć się remont kamienicy, w której od maja przyszłego roku zacznie funkcjonować Centrum Edukacji Ekologicznej. Inwestycja jest warta 10 milionów złotych, z czego 4 miliony pochodzą z funduszy unijnych. Oprócz centrum w budynku znajdą się również rozsiane po mieście agendy urzędu gminy, czyli oprócz promocji fauny i flory właściwej dla tego regionu Śląska, będzie również porządek i przejrzystość jeśli chodzi o sprawy administracyjne gminy.

Co ciekawe w ramach projektu powstanie jeszcze coś, a mianowicie ścieżka edukacyjna wzdłuż rzeki Bładnicy. Już w najbliższym czasie zaniedbana kamienica zamieni się w wizytówkę miasta.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Podejrzani o podpalenie składowiska odpadów chemicznych zatrzymani!

Piast Gliwice walczy o Ligę Europy, ale w ekstraklasie szoruje dno. Z Jagiellonią będzie lepiej?

Ryanair obcina swój rozkład lotów! Powód?

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close