AlarmKrajRegion

Podejrzani o podpalenie składowiska odpadów chemicznych zatrzymani!

Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o podpalenie składowiska chemicznych odpadów!

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Dwóch mieszkańców powiatu kieleckiego w wieku 24 i 27 lat odpowie za podpalenie składowiska odpadów chemicznych w Nowinach, do którego doszło w kwietniu tego roku. Decyzją sadu wczoraj obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za to przestępstwo może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 kwietnia br. Po godzinie 14:00, na składowisku odpadów chemicznych w Nowinach wybuchł pożar. Natychmiast na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, policjanci i strażacy. Przez kilkanaście godzin walczono z żywiołem, który ostatecznie udało się opanować i ugasić. Uszkodzeniu uległo kilka budynków przemysłowych i mieszkalnych, a także samochodów osobowych i ciężarowych. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 1 mln złotych. Na szczęście w pożarze nikt nie zginął.

Następnego dnia na pogorzelisko weszli prokurator i policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. Śledczy brali pod uwagę kilka hipotez dotyczących powstania pożaru. Jedna z nich mówiła o tym, że było to podpalenie. Biegły potwierdził tę wersję wydarzeń w swojej opinii wskazując, że mogło dojść do umyślnego zaprószenia ognia.

W sprawę zaangażowali się policjanci z Wydziały dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komend Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach oraz Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Ciężka i skrupulatna praca śledczych doprowadziła do ustalenia dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o spowodowanie tego pożaru. W minioną środę zostali zatrzymani. 24 i 27 latek są mieszkańcami powiatu kieleckiego. Starszy z nich był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Obaj usłyszeli zarzut spowodowania pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Wczoraj, 17.09.2020 r., decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie autorstwa marco allasio z Pexels
źródło: KWP w Kielcach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pociągiem dojedziemy na lotnisko w Pyrzowicach! Rozstrzygnięto przetarg na odbudowę linii 182

Pożar chemikaliów w Sosnowcu: Ogień zniszczył nie tylko odpady ale i firmy przedsiębiorców! [WIDEO]

Zmiana czasu na zimowy tuż, tuż! Kiedy przestawiamy zegarki? [ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2020]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close