RegionWiadomość dnia

Skradzione rodzinne pamiątki w Niemczech, odzyskane w Rudzie Śląskiej! [VIDEO]

Prawdziwy międzynarodowy sukces rudzkiej Policji. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych, mundurowi znaleźli skradzione paniątki rodzinne. Po szybkich ustaleniach okazało się, że był to łup z jednego z dworków w Niemczech.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Na filmie z przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn, widać wyraźnie wiele artefaktów, które raczej nie mogły do niego należeć. Tak wyglądała sprawna akcja Policji w Rudzie Sląskiej, do której tak naprawdę doszło przez całkowity przypadek. Ad fontes. Policjanci z Rudy Sląskiej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na jednej ze stacji paliw, chcieli zatankować, ale do uiszczenia opłaty już nie byli zbytnio skorzy. Oprócz tego, że 21, 25 i 45-latek nie chcieli zapłacić za benzynę, w samochodzie posiadali narkotyki. Po zatrzymaniu mężczyzn, nadszedł czas na przeszukanie ich mieszkań. W jednym z nich znaleziono rzeczy, które mogły pochodzi z włamań. W sprawę włączyło się Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i po wymianie zdjeć przedmiotów odnalezionych w fakcie przeszukania, okazało się że pochodzą z włamania, do którego doszło w Niemczech, na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii.

Jak czytamy na stronie Śląskiej Policji Wśród odzyskanych, rodzinnych pamiątek są: stara waza, srebrne tace, świeczniki, obrazy i grafiki, a także kolekcja historycznych monet i szkatułka, w której trzymano cygara. Skradzione przedmioty wkrótce wrócą do właścicieli. – To dzięki takim wnikliwym działaniom Policji oraz międzynarodowej współpracy, żaden z przestępców na terenie UE nie może się czuć bezkarny. Każdy z mężczyzn zamieszanych w tę szokującą sprawę, prawdopodobnie usłyszy zarzuty i stanie przed sądem, by przed obliczem prawa odpowiedzieć za swoje czyny.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

źródło: Śląska Policja

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close