RegionWiadomość dnia

Śląsk Cieszyński: Ekolodzy mówią nie wycinać, a wyciąć chce PKP PLK

Linia kolejowa z Goleszowa do Cieszyna ma zostać zrewitalizowana. I to dobry pomysł bo modernizacja linii pasażerskich wpływa na jakość transportu w naszym regionie. Jednak w trakcie modernizacji ma zostać wyciętych 2 tys. drzewa. Ekolodzy mówią, że to poważny problem.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

–  Bardzo dobrze, że linia kolejowa jest modernizowana, ale koszt tej inwestycji dla środowiska jest ogromny – twierdzą ekolodzy. Jak informują społecznicy, wyciętych ma zostać około 2 tys. drzew, w większości zdrowych, w dobrym lub bardzo dobrym stanie.czytamy na łamach portalu internetowego Radia Bielsko. Chodzi o modernizacje linii kolejowej z Goleszowa do Cieszyna i zarazem wycinkę drzew, które wokół torów się znajdują. Głównie na nasypach – co jak mówią okoliczni radni i mieszkańcy stanowi również poważny problem. PKP PLK drzewa chce wycinać bo mogą być niebezpieczne dla ruchu kolejowego – jednak mieszkańcy poddają sprawę. że jeśli zostana usunięte drzewa, których korzenie w ryzach trzymają skarpy i ruszy się tzw. „łupek cieszyński” to ucierpieć mogą nawet nowo postawione powyżej zabudowania.

21 września ma dojść do spotkania trzech stron tej sprawy – ekologów, którzy mówią jasno, że wycinka 2 tys. młodych i zdrowych drzew dla środowiska jest po prostu zła; starosty oraz przedstawicieli PKP PLK.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Brak porozumienia związków górniczych i rządu. W poniedziałek decyzja w sprawie dalszych działań

Śmiertelny wypadek w Rachowicach! Drzewo zgniotło BMW

Koniec budowy tunelu na DK 94 w Sosnowcu coraz bliżej! [WIDEO]

źródło: Radio Bielsko

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close