AlarmRegion

Śląskie: Dostaliście OSTRZEŻENIE? Służby ostrzegają przed wysokim stężeniem smogu!

Jeśli dostaniecie SMS-a z informacją o smogu – to nie żart. Ładna, słoneczna ale niestety także bezwietrzna pogoda powoduje, że stężenie pyłu zawieszonego w niemal całym regionie znowu szybuje w górę!

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu wydały służby zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego. Informacja o alarmie smogowym jest także rozsyłana za pomocą specjalnej aplikacji:

-W dniu 15.10.2019 r. (wtorek) wystąpiło przekroczenie poziomu informowania (101-150 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze miast i powiatów: Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Jaworzno, Tychy, powiat bieruńsko-lędziński, Gliwice, powiat gliwicki, powiat pszczyński, aglomeracja rybnicko-jastrzębska: Rybnik, Żory, Jastrzębie-Zdrój – czytamy w ostrzeżeniu o smogu

Wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby wrażliwe powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu, pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

Kto powinien szczególnie uważać na smog i jego skutki?

Ostrzeżenie przed smogiem obowiązuje do środy, 16 października

 

źródło: CZK wojewody śląskiego
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: To już wyniki ostateczne. Państwowa Komisja Wyborcza policzyła 100 procent głosów

PiS stracił senat! Opozycja wygrywa wybory do senatu!

Gliwice: To koniec pewnej epoki. Zygmunt Frankiewicz przestaje być prezydentem po 26 latach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close