Region

Śląskie: Policja i sanepid na przyjęciu okolicznościowym w Mszanie

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonali kontroli jednej z restauracji mieszczącej się na terenie Mszany, w którym to odbywało się zaplanowane przyjęcie na ponad 20 osób.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Od kilkunastu tygodni możemy zauważyć znaczny wzrost zakażeń COVID-19 na terenie całej Polski. Nie inaczej jest w powiecie wodzisławskim, gdzie od miesiąca w kwarantannie i izolacjach znajduje się ponad 3000 osób. Sytuacja ta wymaga od Policji wytężonej pracy i podejmowania działań mających na celu egzekwowanie wprowadzonych obostrzeń w związku ze stanem epidemii. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania.

Wczoraj w godzinach południowych wodzisławscy mundurowi z wraz z pracownikami Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonali kontroli lokalu gastronomicznego mieszczącego się w Mszanie, który jak wynikało ze wcześniejszych zgłoszeń, miał prowadzić normalną działalność i organizować imprezy okolicznościowe. Cała interwencja przebiegła spokojnie bez żadnych incydentów.

W trakcie kontroli policjanci ujawnili ponad 20 osób biorących udział w zaplanowanej imprezie okolicznościowej, z kolei przedstawiciele sanepidu ujawnili uchybienia w działaniu lokalu, co skutkowało wydaniem decyzji o natychmiastowym zaprzestaniu działalności polegającej na podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stole lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów. Decyzja opatrzona została rygorem natychmiastowej wykonalności.

Ponadto w trakcie czynności policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Licznik szczepień na Śląsku dobija do miliona. Powstają nowe punkty szczepień masowych

Samolot z lotniska w Pyrzowicach musiał drogą pojechać do Zabrza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Śląskie: Niesamowite znalezisko w starym kredensie! Nikt się tego tam nie spodziewał! [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close