Region

Śląskie spotkania minister rodziny. Bożena Borys-Szopa z wizytą w Gliwicach i w kopalni „Knurów-Szczygłowice”

W poniedziałek minister Bożena Borys-Szopa złożyła wizytę w Starostwie Powiatowym w Gliwicach oraz w Kopalni Węgla Kamiennego ”Knurów-Szczygłowice”.

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Tematem spotkania w Starostwie Powiatowym w Gliwicach był program „Rodzina 500+” oraz „Dobry Start”. Minister rozmawiała o realizacji obu programów skierowanych do rodzin.

– Jesteśmy zadowoleni z przebiegu procesu wdrożenia programu „Rodzina 500 Plus” w rozszerzonej formule. Samorządy stanęły na wysokości zadania, dobrze są do niego przygotowane – powiedziała po spotkaniu Bożena Borys-Szopa, minister dodając, że dużym, zainteresowaniem cieszy się „Dobry Start”.

Od 1 lipca br. rodziny na Śląsku złożyły prawie 360 tys. wniosków, a w powiecie gliwickim ponad 9 tys. wniosków o Rodzina 500+. Z kolei w ramach „Dobrego Startu” na Śląsku złożono ponad 237 tys. wniosków, a w powiecie gliwickim ponad 6 tysięcy wniosków.

Po wizycie w Gliwicach, Bożena Borys-Szopa odwiedziła kopalnię Knurów-Szczygłowice. W ramach wizyty minister spotkała się z kierownictwem i pracownikami kopalni. Szczególnym momentem było złożenie kwiatów przy obrazie świętej Barbary znajdującej się w cechowni Ruchu Knurów.

Następnie minister zwiedziła Izbę Tradycji, w której znajdują się w niej dokumenty, zdjęcia i eksponaty związane z górnictwem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zaginiony Łukasz zamordowany?! Odkryto zwęglone zwłoki!

Katowice jak miasto-twierdza! Defilada 15 sierpnia to utrudnienia na cztery dni!

Zabrze: Tak pijanych nastolatek jeszcze nie widzieli! Miały 3,5 i 4 promile. Prawie się utopiły

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close