RegionWiadomość dniaZdrowie

Śląskie: Szpital ma braki kadrowe. O pomoc w pandemii poprosił wolontariuszy!

Z powodu pandemii koronawirusa w każdym szpitalu brakuje lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników. Wiele placówek ma z tego powodu olbrzymie problemy organizacyjne. W ostatnich dniach Szpital Powiatowy w Lublińcu chcąc ratować sytuację zwrócił się z apelem o wsparcie do wolontariuszy. I jak się okazało odzew był bardzo duży bo wolontariusze już są gotowi do pracy.

 

 

Ruszą masowe zwolnienia na Śląsku? To dopiero początek! TOP 5 Silesia Flesz


– Są to zarówno studenci medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa. Mamy pana strażaka, który aktywnie uczestniczy i pomaga w tych niemedycznych czynnościach w punkcie wymazowym. Jednakże no nigdy za wiele rąk do pracy więc jeżeli ktoś do nas mógłby przyjść i nas wspomóc to mu serdecznie zapraszamy – mówi Ilona Kasprowicz Naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Lublińcu.

 

Wolontariusze lublinieckiego szpitala podkreślają, że pomoc placówce w tak trudnym czasie to dla nich obowiązek.

Ja, jako przyszły lekarz powinienem czuć jakąś odpowiedzialność i w momencie kiedy już wiem, że coś mogę pomóc ludziom, że mogę jakby się angażować w to co tutaj jest a nie siedzieć bezczynnie. Uważam, że powinienem robić co jest tylko w mojej mocy i to mnie właściwie do tego skłoniło mówi Piotr Kasprowicz wolontariusz, student ŚUM w Katowicach.

 

W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski, że w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu może zabraknąć tlenu. Władze szpitala zapewniają, że takiego zagrożenia nie ma, a przy lublinieckiej placówce został nawet zamontowany dodatkowy zbiornik na tysiąc litrów.

– Co 3-4 dni przyjeżdża cysterna i ten ciekły tlen przelewa, także nie ma zagrożenia żeby zabrakło tlenu. Rozmawiamy z firmą żeby zwiększyć wielkość tego zbiornika, żeby tych przyjazdów było przynajmniej tylko raz na tydzień – mówi Włodzimierz Charchuła Dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu.

Przy szpitalu uruchomiono tez mobilny punkt wymazowy. Dziennie wykonuje się w nim ok. 100 testów.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Może paść rekord zakażeń! GiS informuje, że dopisze 22 tysiące przypadków!

Masowe testy na koronawirusa na Śląsku! Kto i kiedy będzie badany?

Katowice: Pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym w MCK już za kilka dni!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close