AlarmRegion

Śmiertelny w skutkach wybuch w Nitroergu w Bieruniu. Są nowe fakty [WIDEO]

Dziś w południe w zakładach Nitroerg w Bieruniu doszło do bardzo silnej eksplozji. Na miejscu zginął jeden z pracowników, drugi został ranny i trafił do szpitala. Do wybuchu doszło podczas rutynowych czynności związanych z utylizacją odpadów powstałych podczas produkcji.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Z naszych wstępnych informacji wynika, że doszło do wybuchu, w wyniku którego dwóch mężczyzn odniosło obrażenia. Jeden z tych mężczyzn jest ofiarą śmiertelną zdarzenia. Nie znamy na chwilę obecną przyczyn wybuchu – mówi asp. sztab. Katarzyna Skrzypczyk, rzecznik prasowy KPP w Bieruniu.

– W wyniku tego zdarzenia nie doszło do innych uszkodzeń czy to w obiektach kubaturowych czy to pożaru, także działania straży pożarnej oparły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia no i pomoc tu innym służbom w działaniach na miejscu mówi bryg. Szczepan Komorowski, rzecznik Straży Pożarnej w Tychach.

Dziś w południe w zakładach Nitroerg w Bieruniu doszło do bardzo silnej eksplozji. Na miejscu zginął jeden z pracowników, drugi został ranny i trafił do szpitala
Dziś w południe w zakładach Nitroerg w Bieruniu doszło do bardzo silnej eksplozji. Na miejscu zginął jeden z pracowników, drugi został ranny i trafił do szpitala

Zarząd spółki w której doszło do tragedii, powołał już specjalną wewnętrzną komisję, której celem będzie zbadanie przyczyn wybuchu.

– Mężczyzna, który zginął w sierpniu świętowałby swoje 50te urodziny. To długoletni pracownik, pracujący u nas 34 lata. W związku z tą śmiercią zarząd podjął również decyzję o wprowadzeniu żałoby w obu naszych zakładach i w Bieruniu i w Krupskim Młynie – mówi Krzysztof Maciejczyk, rzecznik prasowy Nitroerg w Bieruniu.

Ranny pracownik zakładu, który karetką został odwieziony do szpitala w Oświęcimiu ma 36 lat i 13-letni staż pracy. Nitroerg to firma, która wytwarza m.in materiały wybuchowe emulsyjne, nitroglicerynowe oraz m.in. zapalniki elektryczne.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

13-letnia Patrycja z Bytomia nie żyje! Zwłoki nastolatki znalazła policja [ZDJĘCIA]

Śmierć miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej: Jest akt oskarżenia w szokującej sprawie!

Synoptycy zapowiadają jeszcze większe opady śniegu na Śląsku! Sypać może do soboty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close