KrajRegion

Sondaż IBRiS: Ostra tendencja spadkowa. Poparcie dla PiS maleje

Najnowszy sondaż IBRiS przygotowany dla Wirtualnej Polski pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość ponownie traci poparcie. Co więcej w ciągu ostatniego miesiąca, gdy przeprowadzono dwa badania, partia rządząca ma tracić łącznie 12,6 punktów procentowych względem wcześniejszych wyników. Na drugim miejscu KO. Co by było gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę?

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Opublikowano wyniki najnowszego sondażu IBRiS, przygotowanego dla portalu Wirtualna Polska. Wyniki pokazują tendencję spadkową poparcia dla partii rządzącej. Co ciekawe PiS w ciągu ostatniego miesiąca ma tracić łącznie 12,6 punktów procentowych. – Inaczej jest w przypadku KO. Ta, mimo załamania w ostatnim badaniu, względem badania sprzed miesiąca zyskuje 1,9 proc.czytamy na łamach WP. Jednak mimo znaczącego spadku potencjalnych głosów dla Prawa i Sprawiedliwości, KO zaliczy mały wzrost mawia poparcia, który w dalszym ciągu największe partii opozycyjnej nie stawia w roli faworytów wyborów parlamentarnych, które w RP maja się odbyć w 2023 r.

Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach prezydenckich wiele głosów obu faworytom, a mowa o Dudzie i późniejszym kandydacie KO Rafale Trzaskowskim, odebrał Szymon Hołownia. Fakt jest taki, że do drugiej tury się nie zakwalifikował, lecz jak na kandydata ówcześnie bezpartyjnego zdobył imponujący wynik w pierwszej turze. Po wyborach zdecydował o utworzeniu nowego tworu politycznego o nazwie Polska 2050. To ugrupowanie według badania IBRiS znalazłoby się na trzecim miejscu uzyskując 14,9 % poparcia.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę to w polskim parlamencie zobaczylibyśmy również Lewicę, na którą zagłosowałoby 6,9 % wyborców praz Konfederację z poparciem rzędu 5,3 punktów procentowych. Z poselskim mandatami pożegnałyby się partie PSL oraz Kukiz’15, których poparcie nie przekroczyłoby wymaganego progu.

Najbliższe wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w 2023 r.

źródło: Wirtualna Polska

autor: B. Bednarczuk

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Zakład Zieleni Miejskiej odkupi kwiaty od sprzedawców

Katowice: Rusza budowa szpitala tymczasowego w MCK

W Bielsku jakość powietrza można sprawdzić przez internet

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close